Tady šlápla vedle: Nejkontroverznější outfity Melanie Trump

Výsledky amerických voleb opět přenesly pozornost i na stávající první dámu Melanii Trump. Na internetu se šíří vtipy a spekulace o tom, jak se nemůže dočkat, až bude mít funkční období svého chotě za sebou a začne žít po svém, bez drobnohledu kritických médií a kdo ví, možná i jako rozvedená paní. Pravdou je, že z řeči jejího těla bylo po čtyři roky patrné, že jí role první dámy není kdovíjak příjemná a plní ji jen s největším sebezapřením. Nejjistější parketou Melanie Trump tak bylo reprezentativní odívání, i když i zde se dopustila několika zbytečných přešlapů.

Melania Trump (50) to od začátku neměla lehké, řada prominentních návrhářů ji v rámci svého politického postoje prostě odmítla oblékat. Na druhou stranu, při nákupu konfekčních kousků se první dáma o svolení nikoho prosit nemusí, a tak v jejím šatníku přistál třeba výrazně zelený kabát od Alexy Chung (vzala si ho na setkání a Andrejem a Monikou Babišovými) nebo tmavomodrý vlněný rolák od Victorie Beckham, která se taktně vyjádřila v tom smyslu, že ji těší oblékat kteroukoli ženu.

Mimochodem, právě s ex-Spice Girl má bývalá slovinská modelka podobný vkus – obě si potrpí na nekompromisní pojetí elegance, podpořené perfektními střihy, výraznými barvami a mixováním pánských a ženských prvků. Pravda, Victoria se časem uvolnila a dnes působí o mnoho víc cool, zatímco Melania zůstává typickou, poněkud přísnou lady.

Tam, kde chybělo charisma a upřímné nadšení pro roli první dámy, Melanii vždy podržel její atraktivní vzhled a dodržování jednoduchého pravidla – žádné krátké sukně a žádné zbytečné výstřihy. Sympatie si nakonec získala i díky pár momentům, kdy ji přemohla řeč těla a kamery zachytily její skrývanou averzi vůči Donaldu Trumpovi.

Byly ovšem i dny, kdy se naplno odhalila její netečnost vůči politickému a společenskému dění (nebo jen své outfity trestuhodně nepromyslela). Podívejme se na sedm momentů, kdy jinak perfektní Melania Trump šlápla o dost vedle. Většinu módních faux-pas nasekala v prvním roce „prezidentování“, jedno se jí však přihodilo už coby zkušené první dámě teprve nedávno.