Pam a Tommy, Liz a Dick: Slavné lásky ve filmu. Jak to bylo doopravdy?

2 min čtení

2 min čtení

Rocková hvězda a sexbomba, to nemůže skončit dobře. Očekávaná minisérie o bouřlivém vztahu Pamely Anderson a Tommyho Lee diváky mimo jiné láká díky úžasné podobě mezi skutečnými milenci a jejich hereckými představiteli. Není to samozřejmě poprvé, kdy se filmařům podařilo na plátno velmi věrohodně převést slavný milostný příběh.

Láska si nevybírá a někdy dokáže být pěkně destruktivní. O tom by své mohli vyprávět Pamela Anderson, blonďatá sexbomba, jako herečka známá hlavně v červených plavkách a ze seriálu Pobřežní hlídka a její osudový muž, Tommy Lee, bubeník kapely Mötley Crüe. Tihle dva se potkali v únoru roku 1995. Okamžitě si navzájem propadli a za pouhých 96 hodin si řekli své ano. Na pláži. V bikinách. Prostě romantika. Matka nevěsty se o sňatku dcery dozvěděla až ze stránek magazínu People. Pro Pamelu to bylo první manželství, pro Tommyho už druhé; před Pam žil sedm let s blondýnou číslo jedna – s herečkou Heather Locklear.

TIP NA VIDEO: Připomeňte si znělku seriálu Pobřežní hlídka

Ačkoliv by se mohlo zdát, že když si někoho vezmete jen čtyři dny po vašem prvním setkání, vztah moc dlouho nevydrží, Pamela a Tommy se vlastně docela překonali. Vydrželi spolu tři roky a upletli si dvě děti; dva syny, Brandona Thomase a Dylana Jaggera. Rozhodně to ale nebyl pohodový svazek. Za fyzické napadení manželky se Tommy Lee dostal před porotu a byl odsouzen k šesti měsícům vězení.

I po definitivním úředním rozchodu se spolu ti dva ještě nějaký čas scházeli a zase divoce rozcházeli. Koneckonců, jejich osobní drama plnilo stránky bulvárních časopisů celou druhou polovinu 90. let a i díky dnes už proslulé sex tape, kterou spolu natočili, společně vytvořili jakýsi živoucí symbol své doby.

O této slavné lásce pojednává očekávaná osmidílná minisérie Pam & Tommy, za kterou stojí společnost Hulu s Lily James a Sebastianem Stanem v rolích ústředního páru. Britská herečka James je namaskovaná k nepoznání a od skutečné Pamely se téměř neliší. A na Stanovi, kterého můžete znát jako Buckyho z marvelovských filmů o Kapitánovi Amerika, se maskéři také vyřádili.

Kdy bude seriál k vidění, to zatím není jisté. 30. července 2021 totiž v Los Angeles teprve skončilo natáčení. Už teď se na to ale těšíme. Co vy? Pokud vás lákají skutečné osudy slavných milenců, inspirujte se v následující galerii. Vybrali jsem několik snímků, kterým se převod reality na stříbrné plátno opravdu povedl.

Fotogalerie: Pamela, Tommy a ti další aneb Slavné romance ve filmu