Sexy hračky: Jak o nich mluvit s partnerem a podle čeho vybrat tu nejlepší?

3 min čtení

3 min čtení

„Miláčku, pořídíme si erotickou hračku?“ Pro někoho banální věta, pro jiného přání, které touží vyslovit, nebo by ho třeba rád slyšel od své druhé polovičky. Poradíme vám nejen to, jak sdělit svou touhu partnerovi, ale taky, jak a podle čeho vybrat tu pravou sexuální pomůcku.

Ve fungujícím partnerském vztahu by měl být samozřejmostí respekt k názoru toho druhého a ochota vyslechnout jeho podněty bez studu a odsuzování – zjednodušeně řečeno, dospělá komunikace. Jenže ty nejsnazší věci bývají obvykle ty nejsložitější. Jak přednést návrh partnerovi, aniž by podlehl pocitům, že vám nestačí nebo nevyhovuje? A co dělat, když se přece jen trochu stydíte vy sama?

TIP NA VIDEO: Podívejte se na rozhovor se sexpertkou o ženské sexualitě

Sexpertka Mgr. Veronika Kubíčková z RůžovýSlon.cz doporučuje následující taktiky:

Náznaky

Nejjednodušší možností, jak dát partnerovi najevo touhu po hračce, je naznačit mu to ve chvíli plné vášně. Vzrušený tuhle informaci přijme lépe než při běžné komunikaci u večeře. 

Komunikace

Když náznaky nezabírají (a to u mužů známe, že kolikrát ženiny signály nedokážou rozšifrovat), je potřeba říct své přání na rovinu. Otevřený a zdravý vztah snese i otevřenou komunikaci o erotických pomůckách

Hračka pro muže

Můžete udělat první krok tím, že sama nejdřív koupíte pánskou hračku – například menší masturbátor, který partnera hned na začátku nevystraší. Připravte pro něj večer plný překvapení a v závěru vyslovte své přání, že byste chtěla erotickou hračku i pro sebe nebo společně do páru. 

Erotické hry

Připravte zábavný večer pro oba s erotickou hrou. Ta prolomí ledy, posune u muže hranice, odbourá stud. Ve správný moment můžete podotknout, že vám chybí určitá hračka, abyste mohla splnit úkol ze hry. Záleží na charakteru hry, ale tohle může být správná cesta, jak otevřít téma erotických pomůcek. 

Dálkové ovládání

I partner s křehčím egem podlehne ovládači. Knoflíky, tlačítka, technické hračičky – spoustu mužů technické záležitosti baví. Pokud ten váš spadá do této kategorie, můžete ho zkusit nalákat právě na tohle. „Hele, pořiďme si hračku na dálkové ovládání nebo s aplikací. Můžeš mě ovládat na dálku a budeš jediný, který bude mít v rukou můj orgasmus.“ No řekněte, chce tohle slyšet chlapské ego? Chce! 

Jak vybrat správnou erotickou hračku?

Všechno klaplo, jak má, a vy teď řešíte, jakou erotickou hračku si vybrat? Čím se řídit, kolik do ní investovat? První možností je nechat si poradit přímo v obchodě. Pokud se na to necítíte a nechcete rozebírat svoje sexuální preference a požadavky s prodavači, podívejte se na stránky některého z internetových obchodů. Většina z nich uvádí uživatelské recenze a hodnocení, které vám mnohé napoví. Ta nejzákladnější rada každopádně zní: Začněte od úplně jednoduchých vibrátorů, které nadchnou většinu žen.

Podle čeho se můžete v nabídce orientovat? Sexpertka Veronika radí: „Pokud pomineme cenu, žena by se měla zaměřit na své tělo a další preference. Důležitými otázkami jsou: Kde jsem vzrušivější? Uvnitř, nebo na klitorisu? Jak citlivý mám klitoris? Jakou velikost zvládnu? Líbí se mi realistické tvary, nebo moderní? “

Žena vzrušivá vaginálně sáhne raději po klasickém vibrátoru. Náročnější uspokojí pulzátory. Samy se pohybují tam a zpět a napodobují přirážení. Ženy vzrušivé na klitorisu ocení masážní vibrátory. Jen si musejí uvědomit citlivost svého klitorisu a podle toho vybírat vibrátory s nižší, nebo naopak silnější intenzitou. Dámy, které preferují dvojitou stimulaci – vaginální i klitoridální – potěší vibrátory s výběžkem na klitoris nebo rotační vibrátory. Od těch mohou očekávat full servis.

Pro hodně náročné ženy, ty, které už nějaké zkušenosti s erotickou pomůckou mají, nebo takové, které mají problém s dosažením orgasmu, tady jsou womanizery – hračky, které fungují na bázi tlakových vln. Ty způsobují rychlejší vzrušení i nástup orgasmu.

Pak už nezbývá než zkoušet a objevovat. Pokud zjistíte, že jsou pro vás erotické hračky to pravé, můžete od klasiky přejít k sofistikovanějším modelům. A jestli se vám nepodařilo partnera přesvědčit, můžete zkusit ještě jednu fintu. Hračku si pořiďte sama a tvrďte, že jste ji dostala od kamarádek k narozeninám, svátku nebo pracovnímu výročí. Vynalézavosti se meze nekladou.

Článek vyšel v časopise Dieta 11/21. Archivní čísla si můžete koupit v naší on-line trafice iKiosek.cz