Zapomeňte na tenké řetízky. Hitem roku jsou masivní šperky ve stylu Schiaparelli

2 min čtení

2 min čtení

Jaké šperky ovládnou letošní rok? Vydat se můžete buď cestou kompletní absence jakýchkoli náušnic a náhrdelníků, anebo jít proti proudu a propadnout masivním zlatým kouskům, které se snadno stanou klíčovým prvkem celého outfitu. Kterým směrem se vydáte?

Šperkové trendy jsou letos plné paradoxů. Na jedné straně totiž na červených kobercích hlavních kulturních akcí sledujeme tendence označované jako recession core reflektující současnou ekonomickou situaci zatíženou inflací pomocí kompletní absence náhrdelníků a náušnic, na druhé straně se nabídky obchodů i aktuální kolekce některých módních domů plní masivními šperky vynikajícími často až surrealistickými tvary, barevnými kameny a zlatým leskem.

TIP NA VIDEO: Pět barev, které ovládnou rok 2023

Za trendem masivních šperků nestojí nikdo jiný než módní dům Schiaparelli, který se pod vedením Daniela Roseberryho v posledních letech proměnil v nejzajímavější haute couture značku současnosti, vyžívající se kombinováním vysoké módy se skulpturálním uměním. Výjimkou není ani jejich jarní kolekce 2023, která se opět neobešla bez maximalistického kombinování chunky náhrdelníků s nadrozměrnými náušnicemi, které jsou často nositelem hlavní myšlenky celého outfitu.

Schiaparelli ready-to-wear jaro/léto 2023. / Zdroj: Profimedia.cz

Bylo jen otázkou času, kdy se honosná estetika Schiaparelli dostane i do mainstreamové módy. Jak už bývá zvykem, tímto zlatavým chunky trendem se velmi rychle začaly inspirovat i módní řetězce včetně španělské Zary. Jejich výrazné visací náušnice poseté květy si dokonce zamilovala i britská princezna Catherine, která je před pár dny vynesla na předávání filmových cen BAFTA. Náušnice byly po královské premiéře na červeném koberci ihned vyprodané, oblíbený módní obchod si ale na tuto sezonu pro zákazníky připravil spoustu dalších – podobných – modelů, které ukojí módní choutky nejednoho vyznavače maximalismu.

Princezna Catherine na předávání cen BAFTA vynesla náušnice ze Zary. / Zdroj: Profimedia.cz

Pokud ovšem nechcete jít s davem a toužíte spíše po šperku, který nebude mít každá druhá, podívejte se na nabídku osobitých perlových náhrdelníků a náušnic od australsko-české designérky Kláry Marie Bliss tvořící pod značkou Vona. A jelikož se trendem letos stávají také výrazné pečetní prsteny, určitě by vám neměla uniknout ani folklorní značka Cece Jewellery a kolekce Affirmo od české šperkařky Elišky Lhotské.

Loading
Loading