Když je móda v DNA: Stylové matky a dcery, které se inspirují navzájem

2 min čtení

2 min čtení

Možná se budete divit, ale stylových dvojic ve složení matka a dcera mezi celebritami není tolik, kolik by člověk očekával. Mnohé známé maminky se své malé dcery snaží z pochopitelných důvodů chránit, potomci aspirující na vlastní kariéru se zase nenechávají se slavnými matkami tak často fotit. Přesto existují rodinná dua, která společně udávají styl. A jsou živoucím důkazem, že móda funguje i jako mezigenerační pouto. Připomeňme si je při příležitosti dnešního Dne matek.

„V posledních třech čtyřech letech zjišťuju, že mámin styl je doopravdy cool,“ přiznala v rozhovoru pro britskou Vogue Lila Grace Moss, dvacetiletá modelka, jejíž mámou není nikdo jiný než slavná Kate. Zatímco nyní jsou před fotoaparáty nerozlučnou dvojkou – před pár týdny spolu zazářily například na slavné události Met Gala – byla doba, kdy si Lila jako každá jiná teenagerka myslela, že její máma je stará a nudná, a divila se, že ji zná celý svět. To je dávno pryč a cesta ke sblížení a vzájemnému pochopení vedla mimo jiné přes módu. Zatímco Lila si z mámina šatníku začala půjčovat kabelky Chanel a kabáty Saint Laurent, Kate si na oplátku bere její teplákovky. Jak dcera na slavnou matku prozradila, těch prý Kate Moss doma příliš nemá (ostatně my, kdo jsme na jejím rock chic stylu vyrůstaly, také ne).

TIP NA VIDEO: Které trendy letos ovlivní oblíbené šaty?

Loading

Podobně snadno identifikovatelnou rodinnou dvojkou v módním byznysu jsou i Cindy Crawford a Kaia Gerber, které dokonce spolu vloni vystoupily na přehlídce Off-White. Legendární supermodelka 90. let pak na Instagramu zveřejnila fotku, na které se společně s dcerou procházejí Paříží – obě v dlouhých camel kabátech. Twinning momentů zažily Kaia se Cindy na veřejnosti hodně, jinak ale v šatníku každá sází na trochu jiné základy. Jeden příklad za všechny: zatímco slavná máma nedá dopustit na flare kalhoty a skinny džíny, její dcera nosí spíš rovné nohavice nebo trendy oblekové kalhoty. Kaia se tak trochu inspiruje máminým stylem v devadesátkách, kdy letěla kožená saka a také sexy kožené šaty Versace – své osmnáctiny vycházející hvězda slavila v takřka identickém modelu, v jakém přišla Crawford na MTV Awards v roce 1992.

Loading
Loading

Také dcery módních šéfredaktorek nasávají styl už s mateřským mlékem. Jednou z nich je Julia Restoin Roitfeld, jejíž matka Carine Roitfeld byla dlouhé roky šéfkou francouzské Vogue. Na rozdíl od většiny současných mileniálů-čtyřicátníků tak Julia už ve dvanácti oblékala kožené šortky, které pro ni nechala máma vytvořit. „Pro děti bylo tehdy nové nosit černou a kůži,“ zavzpomínala v jednom rozhovoru. „Máma pro mě nakupovala jen na vintage marketech, kde mi sehnala třeba krajkové šaty nebo bomber.“ Brzy však nastalo období puberty, kdy nad máminým názorem zvítězil britpop, fialové martensky a vytahaná trička. Dnes je Julia sama mámou jedenáctileté dcery, pro niž jsou černá barva, kůže a martensky běžnou denní uniformou. Mimochodem, dobrý outfit je jedna věc, ale je vám k ničemu, když ho neumíte prodat. I v tomhle ale dostala Julia od mámy Carine praktickou poučku: „Angry eyes, big lips!“

Loading

V neposlední řadě nelze nezmínit doslova královský matching moment z nedávné korunovace, na niž princezna Catherine vyrazila ve slonovinových šatech z dílny Alexandera McQueena a s masivní stříbrnou korunkou s květy a listy. Po boku jí pak nestál nikdo jiný než její osmiletá dcera, princezna Charlotte, s mini verzí stejné korunky a v šatech s kápí, které ladily s róbou její matky. Roztomilejší chvíli byste na korunovačním ceremoniálu hledali jen stěží.

Princezna Catherine s princeznou Charlotte a princem Louisem během korunovace krále Karla III. / Zdroj: Profimedia.cz

Další stylové matky najdete ve fotogalerii tohoto článku. Které Češky jsou mezi nimi? A jak vypadá třeba maminka Belly a Gigi Hadidových?

Inspirace z Instagramu: modelky & jejich mini me

Loading
Loading
Loading
Loading