On sale! Nejlepší plesové šaty a koktejlky, které teď pořídíte i za polovinu

2 min čtení

2 min čtení

Párty sezona se přehoupla do své druhé poloviny a to znamená dvě věci. Zaprvé, po vánočních večírcích jsou nyní na řadě plesy. A zadruhé, některé slavnostní šaty se nyní dají koupit se zajímavou slevou. Pojďte se podívat na náš výběr!

Po dvouleté pauze ovlivněné pandemií se letošní plesová sezona vrací v plném lesku a nasazení. Znovu se pořádají firemní, maturitní i městské plesy a kdo má pozvánku, už bezesporu přemýšlí nad vhodným outfitem. Příhodně se tato sezona potkává s obdobím zimních slev, kam spadají i předvánoční párty kolekce. Krátké flitrové tube šaty sice na bál stačit nebudou, ale najdou se i zdobnější koktejlky a nouze není ani o velké večerní šaty.

TIP NA VIDEO: Dress code – jak se obléci na společenskou akci?

Jaký model zvolíte, záleží nejen na vašem vkusu, ale i na druhu plesu. Obecně platí, že maturitní plesy oproti honosným akcím s black tie dress codem unesou jednodušší design, kratší délky a dostupnější značky. Například Český ples pro ženy zase doporučuje dlouhou večerní toaletu, popřípadě decentní koktejlové šaty. Vítaným doplňkem je často také uzavřená obuv nebo rukavičky. Zní to poněkud škrobeně, nicméně na svazující pravidla se dá pohlížet i optikou módních trendů – člověk si může představit třeba okouzlující střevíčky Mach & Mach a dlouhé rukavice, které měla na sobě na přehlídce Balenciaga haute couture Bella Hadid.

Loading
Loading

Ale zpátky na zem a k šatům „za polovic“. Výběr dlouhých a patřičně elegantních šatů nabízí americká udržitelná značka Reformation, kde je nyní pořídíte za příjemnější tři až čtyři tisíce korun (ale pospěšte si, rychle mizí). Kreativní koktejlky přitažlivých odstínů a trendy střihů dánské značky Rotate pořídíte nyní i pod 200 eur (kde, to se dozvíte ve fotogalerii). Velký výběr večerních šatů nabízí také Zalando – a to jak z designérské produkce, tak od dostupnějších značek. Za zmínku též stojí například britská značka Beauut, která se specializuje na třpytivé elegantní modely. Anebo snad toužíte po něčem originálním, romantickém a snovém jako ze seriálu Bridgertonovi? Odpovědí by mohla být značka Sister Jane, která nešetří volány a mašlemi.