Potřebujete si půjčit? Těmto produktům se raději vyhněte

Nenadálé finanční problémy mohou postihnout každého. Bohužel v takové situaci lidé jednají neuváženě a půjčují si peníze od pochybných poskytovatelů. Jak takového podvodníka poznat? A kterým typům úvěrů se raději vyhnout?

Když už člověk z finanční tísně nevidí jinou cestu, než je půjčku, měl by vybírat vždy velmi obezřetně. Je důležité obcházet obloukem příliš benevolentní produkty typu půjčka pro dlužníky ihned na účet, které slibují rychlé peníze i zadluženým a nezaměstnaným.

Hlavním krokem k úspěchu je ovšem volba správné instituce. Nejbezpečnější jsou samozřejmě banky, ale i některé nebankovní společnosti stojí za zvážení. Seznámit se s nimi lze na webu www.niklak.cz.

Půjčka na směnku

Jedním z nejhorších produktů, jaký si člověk může vybrat, je půjčka na směnku. Směnka totiž představuje druh abstraktního cenného papíru, jejímž podpisem se dlužník zavazuje ke včasnému splacení a věřitel s ní může jít rovnou k soudu.

Stejně jako s jinými cennými papíry i se směnkou se dá obchodovat nebo ji převést na jiného majitele. Klient tedy ve výsledku může dlužit někomu úplně jinému, než od koho si původně půjčil, a to za zcela odlišných podmínek.

Ačkoliv se jedná o jeden z nejdražších úvěrů na trhu, lidé se jím často nechají zlákat. Má totiž velmi benevolentní podmínky, které splňuje téměř každý žadatel starší 18 let. A takový nezkušený jedinec mnohdy ani nepozná, že to, čemu se právě upsal, je třeba půjčka od lichváře.

Nebankovní půjčka po insolvenci

Mnozí podvodníci lákají také na úvěry v nebo po insolvenci, čímž využívají lidi, kteří kvůli insolvenčnímu řízení nedosáhnou na bankovní půjčku. Banky ani spolehlivé nebankovní společnosti totiž dle zákona žadateli nevyhoví ještě do 5 let po skončení insolvence.

Nebankovní půjčka po insolvenci se často tváří nenápadně a ukrývá se pod pojmy jako půjčka pro dlužníky, půjčka bez doložení příjmu nebo i půjčka v noci ihned na účet. Téměř bez výjimky ji mají na starost podvodníci a lichváři.

Okamžitá půjčka pro zadlužené

Pozor také na okamžité půjčky pro zadlužené. Pod názvy jako jistá půjčka bez registru, půjčka se záznamem v registru či půjčka bez nahlížení do registru dlužníků nabízejí výhradně nebankovní instituce, mezi nimi ovšem i ty poměrně spolehlivé.

Okamžitá půjčka pro zadlužené, která je nebezpečná, se dá poznat jednoduše. Když ji nabízí podezřelá společnost bez pořádných webových stránek a recenzí, vyplatí se se jí obloukem vyhnout. Mnohdy jde totiž o půjčku od lichváře, o níž si lze víc přečíst na www.niklak.cz.

Půjčka bez doložení příjmu

Nebezpečný může být i zcela nevinně znějící produkt půjčka bez doložení příjmu. Mezi jeho poskytovateli se totiž pohybuje mnoho podvodníků, kteří své klienty okrádají. Zároveň ho doprovází vysoké úroky, RPSN a poplatky za pozdní splácení.

Nebonitní klienti, na které úvěr cílí, by si měli dobře promyslet, zda ho finančně zvládnou. Bývá nabízen také pod pojmy půjčka na mateřské nebo půjčka pro nezaměstnané.