Náhrada za klasickou parku? Podzimním bundám vládne styl Alžběty II.

1 min čtení

1 min čtení

Zatímco před deseti lety se snad žádný podzimní šatník neobešel bez khaki parky, nyní tuto roli již třetím rokem přebírá elegantnější prošívaná bunda. Kde koupíte ty nejlepší kousky a jaké další typy bund letos poletí?

Loni touto dobou zaplavila instagramový módní feedback prošívaná bunda značky The Frankie Shop – výrazná svým objemným střihem zvonkovitého tvaru. Letos je opět k mání, ale současně znovu ve všech velikostech vyprodaná (číhat na další drop se však vyplatí). Také kodaňská značka Ganni opět vyslala do podzimních kolekcí svůj loňský model – prošívanou bundu s ozdobným (a současně odnímatelným) límcem, který je typickým příkladem skandinávského stylu: outdoor ano, ale v roztomilém kabátku.

TIP NA VIDEO: Které základní kousky se vyplatí mít v šatníku?

Úspěch prošívaných bund však tkví ještě v něčem dalším: střihová invence současných značek se v nich potkává s motivem kosočtvercového prošívání (v angličtině diamond quilt), které v módě evokuje léty prověřenou eleganci. Vlajkovou značkou této módní kategorie je především britská Barbour, kterou nosila i královna Alžběta II. – ve svých padesáti i devadesáti. Existuje lepší důkaz o nadčasovém potenciálu prošívaných bund?

Alžběta II. v roce 1978…

…a v roce 2018.

Prošívané bundy budou opět královnami letošního podzimu, o slovo se hlásí ale i další styly – a opět ne nutně nové. Alespoň dokud se výrazně neochladí, si můžete užívat nenuceně ležérní vibe svrchních košil, které se nejčastěji pojí s kostkovaným vzorem. Podzimní hygge navozují i beránkové bundy – a tentokrát se nebavíme jen o límcovém lemování. Obecně platí, že letošní bundičky ovládá ležérnost v pánském stylu. Bomberové a košilové střihy, funkční prvky, ale i městská uhlazenost reprezentovaná základními barvami z nich činí ideální přechodový kousek: nejen z babího léta do podzimu, ale i z městské džungle do klidného lesa.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading