Na co koukat v září? HBO Max nabídne Elvise, Amazon nového Pána prstenů

5 min čtení

5 min čtení

Září přináší podzimní počasí a to si žádá kvalitní program. Streamingové služby jsou si toho vědomy, a tak se můžeme těšit na pořádnou nálož filmových a seriálových novinek. Odstartoval nový MasterChef, konečně uvidíme dlouho očekávané Prsteny moci, a kdo je nestihl v kině, bude moci v pohodlí domova dohnat Elvise a posledního Thora.

Co vám (možná) uteklo v srpnu

Britská reality show Glow Up se v srpnu vrátila na Netflix s další, už čtvrtou řadou. Další desítka nadějných a talentovaných vizážistů se v ní utká o titul Make-up star, který na sebe váže lukrativní spolupráce a kariérní příležitosti. Pod dohledem Dominica Skinnera, Val Garland a dalších profesionálů s branže si účastníci vyzkouší různé druhy make-upu od beauty a fashion až třeba po seriálové masky. Jedinečná škola líčení, ve které je každá kritika konstruktivní a jež i přes vyřazovací strukturu zanechává v divákovi příjemný pocit.

4. série reality show Glow Up bude bavit nejen fanoušky make-upu.

Pokud patříte k fanouškům MasterChefa, pravděpodobně vám neušlo, že odstartovala nová série – spolu s triem populárních porotců a záplavou amatérských kuchařů se vrací i pořad Souboj na talíři, v němž Přemek Forejt, Radek Kašpárek a Jan Punčochář měří síly u plotny mezi sebou navzájem. Pokud chcete jednotlivé díly vidět dřív než ostatní, předplaťte si službu Voyo.

Populární trio šéfkuchařů je zpět nejen s novými díly MasterChefa, ale také Souboje na talíři.

Netflix – novinky na září

Ať už máte doma teenagera zamilovaného do karate, nebo jste sami kdysi milovali film Karate Kid, vydařený seriál Cobra Kai by vás neměl minout. Zábavná kombinace nostalgie, kvalitního soundtracku a nových příběhů baví nejen malé, ale i velké, takže to je ideální televizní zábava pro rodiče, kteří by si při trávení času s ratolestmi rádi taky trochu odpočinuli. Od 9. září navíc na Netflixu bude k vidění zcela nová, už pátá série.

Seriál Cobra Kai baví mladé nadšence do bojových sportů stejně jako nostalgické fanoušky Karate Kida.

Osmdesátkové krimi drama Smrtící atrakce ve své době působilo jako zjevení – ukazovalo svět zdánlivě bezproblémových teenagerů docela jinak, než bylo do té doby v amerických filmech zvykem. Něco jako aktualizovanou verzi slavného snímku zřejmě nabídne komedie Pomsta na druhou, kterou Netflix uvede 16. září. Drea (hraje ji Camila Mendes, náctiletému publiku známá ze seriálu Riverdale) je populární dívka, která ale o výsadní postavení ve středoškolské hierarchii přijde poté, co se na internet dostanou její nudes. Eleanor (Maya Hawke alias Robin ze Stranger Things) je outsiderka, kterou spolužačka falešně obviní ze sexuálního obtěžování. Dvě rozdílné puberťačky spojí síly a rozhodnou se to svým šikanátorům natřít. A jaká pomsta je adekvátní za zničení celého života?

Maya Hawke a Camila Mendes jako dvě teenagerky na cestě za pomstou.

Vince (Ed Skrein) je bývalá popová hvězda – exčlen kdysi slavného boybandu. Těm ale dávno odzvonilo, s čímž se ale Vince nechce smířit a neustále se snaží o hudební comeback. K tomu ho přiblíží až nečekaná událost – setkání s autistickým chlapcem se zálibou v bubnování. Že by další feel good oddechovka s hudební tematikou na obzoru? Komedie Bejval sem slavnej slibuje příjemnou podívanou. Dopřát si ji můžete od 16. září na Netflixu.

Feel good komedie Bejval sem slavnej slibuje oddechovou podívanou.

Byla krásná, obdivovaná, ale nešťastná. Životní příběh Marilyn Monroe dodnes inspiruje – stejně jako samotná její osobnost. Očekávaný snímek Blonde se zařadí po bok filmů, které se snaží odhalit nitro MM a ukázat, jak se asi cítila. Přesto má ambice se poněkud odlišit – režisér Andrew Dominik chtěl spíše než chronologickou biografii vytvořit mozaiku více či méně známých obrazů ze života blonďaté ikony, a tak ilustrovat její pocity, vnímání světa i sebe sama. Po světové premiéře na festivalu v Benátkách se černobílé drama dostane do nabídky Netflixu, a to už 23. září. Hudbu dělal Nick Cave.

TIP NA VIDEO: Podívejte se na trailer k filmu Blonde

V mnohém podobným idolem jako MM byla a je císařovna Alžběta Bavorská přezdívaná Sissi. Inteligentní kráska trpěla dobovými konvencemi a prostředí rakouského dvora snášela jen těžko. Šestidílná německá série Císařovna se zaměřuje na začátky vztahu mladičké Sissi a Františka Josefa. Jak museli bojovat za svou lásku a uhájit svůj vztah? To se dozvíte na Netflixu od 29. září.

Série Císařovna dá divákům nahlédnout do mládí Alžběty Bavorské a jejího vztahu s Franzem Josefem.

HBO Max – novinky na září

Jeho vlnící se pánev je legendou, stejně jako jeho hlas. Teatrální režisér Baz Luhrmann natočil životopisný film o Elvisovi Presleyem, který mapuje složitou dynamiku mezi králem rokenrolu a jeho manažerem Tomem Parkerem, ale také vztah s osudovou láskou Priscillou. V ústředních rolích hrají Austin Butler, Tom Hanks a Olivia DeJonge. Že to všechno víte, protože Elvis měl premiéru už v červnu a psalo se o něm skoro všude? Pokud jste ani tak diskutovaný biopic neviděli, vězte, že od 2. září si ho můžete přehrát na HBO Max.

Pokud jste Elvise nestihli v kině, nezoufejte – od září bude na HBO Max.

Disney+ – novinky na září

I Disney+ uvede jednu filmovou premiéru, kterou si můžete nahradit nedostatek času na chození do kina. Od 8. září tu můžete streamovat film Thor: Láska jako hrom, který ještě z programů biografů ani nestihl úplně zmizet. V pořadí čtvrtý Thorův sólo film – a druhý, který režíroval tvůrčí svéráz Taika Waititi – diváky zavádí za novým dobrodružstvím. Na tom Thora (Chris Hemsworth) kromě Valkýry (Tessa Thompson) a Korga (sám Waititi) doprovodí také Jane Foster (Natalie Portman), Thorova expřítelkyně, která v mezičase nabrala svaly a ovládá Thorovo kladivo Mjolnir. Společným cílem nesourodé party bude zničit záporáka Gorra, jehož ztvárnil Christian Bale.

V Thorovi 4 se na scénu vrací i Jane Foster v podání Natalie Portman.

Amazon Prime Video – novinky na září

Možná vůbec nejočekávanější zářijovou novinku přinese Amazon Prime Video. 2. září totiž uvede zcela nový seriál ze světa J. R. R. Tolkiena. Pán prstenů: Prsteny moci se odehrává ve Druhém věku, který ani v Silmarillionu není příliš detailně popsán, a tak měli tvůrci poměrně volnou ruku. Jisté je jen to, že uvidíme pád Númenoru, skutí Prstenů moci a Sauronův mocenský vzestup. Pokud patříte mezi fanoušky Jacksonových velkofilmů ze začátku tisíciletí, nalákat vás mohou některé známé postavy – poznáte více ze života Isildura, Elronda či Galadriel.

Pán prstenů: Prsteny moci je dlouho očekávaným novým počinem ze světa J. R. R. Tolkiena.

iVysílání – novinky na září

Od 26. září si na iVysílání české televize můžete pustit desetidílný internetový seriál Pět let, který tematicky zpracovává obvinění ze znásilnění po letech. Terezu si David vyhlédl na maturitním plese a po celý zbytek noci měl oči jen pro ni. Potkávají se právě po pěti letech v situaci, kdy David dokončuje medicínu a na jejich společnou noc si sotva pamatuje. Tereza ho obviní, že ji tu noc znásilnil, a chce to použít jako téma pro svou první knihu. David svou vinu ale odmítá. S událostmi maturitního plesu jsou konfrontováni nejen oni dva, ale i jejich nejbližší okolí. Tereza chce uzavřít kapitolu, David ji nechce ani otevírat. Co se tu noc skutečně stalo? Seriál jako svůj debut natočil Damián Vondrášek.

Foto z teaseru k internetové sérii Pět let.

Apple TV+ – novinky na září

Kateřina Medicejská patřila k nejvýznamnějším a nejmocnějším ženám své doby. Nový seriál se Samanthou Morton v titulní roli ukáže nejen její mládí a nevydařené manželství, ale především její odhodlání ujmout se moci a tu si udržet – což se jí dařilo dlouhých 30 let. Dle upoutávky lákavě vyhlížející kostýmní drama Královna hadů (The Serpent Queen) o osmi epizodách uvidíte na Apple TV+ od 11. září.

Samantha Morton jako Kateřina Medicejská v seriálu Královna hadů.