5 žen, které vás naučí zpomalit a najít rovnováhu. Inspirujte se jejich radami

Podvědomě cítíte, že vám lehce ubývá sil a energie? Po energickém létě přichází pomalu podzim, který si o zpomalení a hledání rovnováhy říká. Oslovily jsme několik žen, které se osobně i profesně věnují vnímání rytmu přírody, harmonizaci těla a duše a hledání rovnováhy. Jak ony vnímají podzim? V čem dle nich zpomalit a jakým způsobem?

Kamila B. Boudová, přední česká odbornice na módní obchod a udržitelnost, zakladatelka Slou Days

Kamila B. Boudová

Zpomalit, ať žijete kdekoliv, lze co nejužším poutem s přírodou. Jde to na tisíc a jeden způsob. Já ráno chodím do zahrady a bosa se projdu po trávě. Máme jen malou společnou zahrádku za rezidencí, kde bydlím, to úplně stačí. Nebo když ráno odvedu dceru do školky, tak cestou domů jdu bosky orosenou trávou v parku. Chce to přestat řešit, co si o vás lidi myslí. Někdy si u toho i nahlas zpívám. Na to je anonymita metropole ideální. Nikdo to neřeší, nikdo mě nezná, nikdo mě nebude pomlouvat.

Tip na zpomalení a harmonizaci

Zpomalit s přírodou se dá i v bytě. Přesadit kytky do větších květináčů, namnožit je a dát jim lásku a péči. A tvořit s přírodou. I u nás ve čtvrti dokážu při procházce zastřihnout sousedům živé ploty a získat tak materiál na vytvoření věnců a dekorací do bytu, do kanceláře i do koncept storu, který jsme nedávno otevřeli. Když se mi povede odjet na venkov, je to o to lepší.