Otestováno: Které zaručené self care rady skutečně fungují?

Meditace, digitální detox nebo jóga. Poslední roky důraz na péči o sebe samou nabírá na intenzitě a není se čemu divit. Starat se o svou duši a psychické zdraví je minimálně stejně tak důležité, jako pečovat o tělesnou schránku. Jenže kde končí jen na oko hezké tipy, které ve skutečnosti nemají žádný účinek, a kde začíná skutečná a smysluplná pomoc?

V první řadě je dobré připomenout, že neexistuje jeden přehled rad, který by na všechny osoby měl stejně pozitivní účinek. Na sociálních sítích i v médiích se ale často setkáváme s tipy na péči o sebe, které se dokola opakují. Znamená to tedy, že jsou skutečně tak účinné, když o nich mluví tolik lidí? Nebo jde jen o další trend, na který mnozí naskakují prostě jen ze zvyku? Jediný možný způsob, jak to zjistit, je prostě to zkusit.

TIP NA VIDEO: Jóga na doma s lektorkou Markétou Faustovou

A jakožto žena, které před pěti lety diagnostikovali úzkostnou poruchu, jsem se na tuto zkoušku dobrovolně označila za vhodného adepta. Pandemie se na mém psychickém zdraví podepsala stejně znatelně jako na nespočtu dalších lidí po celém světě, a tak rozhodně nebylo od věci se na týden podrobit pětici často proklamovaných a rádoby osvědčených self care rad. A jak to tedy celé dopadlo?

Článek pokračuje na další straně >>>