Nový rok, nové a silnější já: 5 zábavných návyků, které vám změní život

4 min čtení

4 min čtení

Zapomeňte tento rok na klasická předsevzetí a pojďte na životní změnu trochu jinak. Zaměřte se především na drobné každodenní návyky, které budou mít blahodárný účinek na vaše tělo, krásu i duši. Jaká je jejich největší výhoda? Jakmile si je jednou zažijete, už se jich nebudete chtít zbavit.

Vyrazte cvičit do přírody

Green gym není žádným ekologickým buzzwordem, ale novou vášní, k níž si mnozí našli cestu hlavně kvůli covidové pandemii. Dlouho zavřená fitness centra i věčná omezení sportovní nadšence vyhnala protahovat kosti do přírody. A rozhodně to nebylo na škodu.

TIP NA VIDEO: Jednoduché jógové protažení na každý den

Pohyb na čerstvém vzduchu není trendovým výstřelkem posledních tří let, ale obrovským benefitem, ze kterého lze profitovat celý rok. V zimě si klidně dávejte jen dlouhé procházky, které spojte s jednoduchým strečinkem. A až se trochu oteplí, vyrazte posílit svaly do parku (ve spoustě z nich najdete kromě dětských prolézaček také venkovní mini posilovny), vytáhněte kolo nebo si skočte zaplavat do jezera.

Pohyb na vzduchu – a to jakéhokoli druhu – je na vzestupu nejen kvůli fyzické prospěšnosti, blahodárný účinek má totiž i na naši psychiku. Současné dění, válka i doznívající pandemie v nás neustále rozdmýchávají úzkosti a deprese, které je občas těžké tlumit. Ale například výzkum z neurovědeckého institutu v americkém L.A. nedávno potvrdil, že lidem, kteří bojují s takzvanou postlockdownovou úzkostí, vůbec nejlépe pomohl právě pobyt v přírodě. A že podobných studií, které doloží stejný výsledek, bude přibývat, je nejspíš jasné.

Loading

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>