Ekologické a přitom trendy&chic: Nejkrásnější vánoční dárky ve stylu slow a eko

Možná jste se už dávno rozhodli, že vaše Vánoce nebudou ve znamení nadbytečné spotřeby a plýtvání. Balicí papír jste dávno vyměnili za obaly, které se dají použít vícekrát, stromeček si půjčíte v květináči a vaříte a pečete jen tolik, co zvládnete sníst. A moc dobře také víte, že své blízké můžete obdarovat něčím, co je nejen krásné, elegantní a stylové, ale čím zároveň dáte najevo, že vám osud naší planety není lhostejný. Chcete inspiraci? Přinášíme tu nejlepší v duchu udržitelnosti a slow fashion.

Určitě máte ve svém okolí spoustu přátel nebo členů rodiny, kteří vám ohledně dárků a Vánoc upřímně řeknou, že vlastně neví a nic nepotřebují. Dárky samozřejmě nedáváme jen kvůli tomu, že je někdo potřebuje, ale dávat další zbytečnosti se nám chce čím dál tím méně. Pokud přemýšlíte, jak letošní Vánoce pojmout v duchu udržitelnosti, odpovědnosti a přitom druhým udělat radost, máme pro vás spoustu tipů.

Darujte zážitky

Darujte zážitky. A tím nemyslíme lety balónem, ale třeba poukázky na jógu, kam budete chodit s kamarádkou. Nebo permanentku na taneční lekce. Co takhle vyzkoušet Vogue Femme v tanečním Sectoru pražského Vnitroblocku? Jsou to lekce s výraznými ženskými pohyby ovlivněnými baletem, jazzem a modernou. S prvky od Dramatics (což jsou až kaskadérské kousky, triky a rychlost) až po Soft (což pro změnu zdůrazňuje půvab, krásu a prolínání mezi hlavními pěti prvky Vogue Femme – Duckwalk, Catwalk, Hands, Floorwork, Spins and Dips). Lekce jsou otevřené, takže začít můžete kdykoliv.

Nebo předplaťte rodině kávu nebo croblihy, protože víte, že každý si občas potřebuje cestou do práce udělat radost.

Nadčasové oblečení

Investovat můžete i do nadčasového oblečení. Vlněný svetr se bude hodit každou zimu a neutrální nebo klasický norský vzor bude vždycky stylový. Vybírat můžete i upcyklovanou nebo veganskou módu. Designérů, kteří se zabývají slow fashion a dopadem na planetu, je čím dál tím více a vyberou si mezi nimi jak milovníci trendů, tak i příznivci nadčasových kousků nebo minimalismu.

Kosmetika, která neničí planetu

Darovat můžete i přírodní, bio nebo veganskou kosmetiku. Takovou, která při své výrobě myslí na přírodu a ekologickou zátěž, ale i na vaši pokožku. Co třeba vyzkoušet biodynamickou kosmetiku dieNicolai, která vzniká v souladu s nejpřísnějšími standardy pro pěstování surovin, výrobu a šetrný přístup k planetě?

No a pak jsou tady termosky, tašky, ubrousky, všechny ty různé věci, které jsme byli donedávna ochotni používat jednorázově a teď už se nám prostě nechce.

Nejkrásnější, stylové i trendy dárky pro ty, kteří chtějí dělat radost i myslet na své okolí, přinášíme v galerii: