Na dovolenou i svatbu: 45 nejkrásnějších maxi šatů pro letošní léto

2 min čtení

2 min čtení

Letní teploty jsou tu! Po období nekonečné zimy se sice takový obrat může jevit jako pořádný šok, ale kdo by už netoužil po řádné dávce slunečních paprsků? Oblečte vzdušné maxi šaty a jděte slunci vstříc. Ukážeme vám, jaké trendy ovlivňují aktuální modely i kde sehnat ty nejkrásnější.

Počasí nás konečně přenáší do léta a to si žádá provětrat šatník, popřípadě jej doplnit o nějaký ten nový kousek. Maxi šaty si primárně spojujeme s pohodou u moře, nicméně hodí se i do města – pokud jsou ze vzdušného materiálu a střihově aspoň trochu rozevláté, poskytují dostatek krytí, ale současně je v nich celý den příjemně. Ráno stačí přehodit přes ramena džínovou bundu nebo kardigan a outfit je na světě. Navzdory trendům, které už druhou sezónu diktují příklon k mini délkám, jsou aktuální kolekce plné maxi šatů. Jak vypadají a co je spojuje?

TIP NA VIDEO: Které trendy letos vládnou šatům?

Jako každým rokem i letos platí, že je těžké vybrat jeden jediný dominantní trend, který by prostupoval celou sekcí šatů. Přesto ale jarní a letní kolekce představené na světových fashion weecích přinesly hned několik pojicích prvků, které se promítají nejen do tvorby designérů, ale také do aktuální nabídky módních obchodů. Pro milovníky delikátních materiálů jistě bude dobrou zprávou, že i letos si své místo na trendovém výsluní udržely hedvábné a saténové slip šaty, které často připomínají noční košilku. Letos je často najdete doplněné o širší ramínka, krajku, vázání za krkem (tzv. halterneck), jemné řasení, případně s rozparkem na straně. Díky různým, často velmi elegantním způsobům řešení se stanou skvělým módním společníkem na dovolené i letní svatbě.

Vyznavači minimalismu zase ocení rozevláté áčkové modely v sytých odstínech fuchsiové, modré, nachové, oranžové a limetově zelené. A na své si přijdou také fanoušci romantického cottagecoru, bardot výstřihů odhalujících ramena (letos ozvláštňují košilové šaty) a bohémských háčkovaných kousků, které krásně poslouží jako přehoz přes plavky.

Daniel W. Fletcher. / Zdroj: Profimedia.cz

Coperni. / Zdroj: Profimedia.cz

Bora Aksu. / Zdroj: Profimedia.cz

AZ Factory. / Zdroj: Profimedia.cz

Akris. / Zdroj: Profimedia.cz

Missoni. / Zdroj: Profimedia.cz

16 Arlington. / Zdroj: Profimedia.cz