Jako rozkvetlá anglická zahrada: Nejkrásnější květované šaty z aktuálních kolekcí

1 min čtení

1 min čtení

Květované šaty na jaře patří k podobným klišé jako vánoční svetry – jsou naprosto předvídatelné, tisíckrát viděné a nejspíš je máte doma ve více variacích. Přesto však nemůžete odolat pokukování po dalších. Dílem proto, že tento jarní kousek oděvu dokáže vyvolat emoce a způsobuje těšení. Často si jej totiž spojujeme s krásnými všedními i slavnostními dny zalitými sluncem a romantikou. Kterým florálním modelům letos neodoláte?

I když k letošním vlajkovým trendům patří především květiny ve formě 3D výšivek a broží připomínajících svatební korsáže, přenáší se tato květinová fascinace i na nejoblíbenější módní vzor – a spolu s ním i na květované šaty. Po krátkém loňském románku s psychedelickými vzory, které tuto nesmrtelnou klasiku poslaly na druhou kolej, se letos vzory inspirované romantikou rozkvetlých luk a anglických zahrad vracejí v plné parádě. A protože konečně začalo oficiálně jaro, hrají především pastelovými barvami a příjemným impresionistickým světlem.

TIP NA VIDEO: Jaké šaty poletí v roce 2023?

Ani letošní květované šaty nevládnou jen jedním střihem, byť se dá říct, že oblíbená midi délka stále vítězí nad krátkou sukní. Patrné to bylo i na módních přehlídkách pro jaro/léto 2023, kde se ještě častěji objevovaly volné i bohaté rozevláté modely. Vrchní část šatů naopak stále reflektuje nostalgii po starých časech, kterou vyjadřuje například skrze hranaté výstřihy, anebo se již nepokrytě snaží přivolat léto – šaty na ramínka či s odhalenými rameny ve stylu bardot nepřekvapí v rámci přehlídek, které pokrývají celou sezonu, objevují se ale i v aktuálních kolekcích módních značek, které jsou již dostupné v e-shopech. Na druhou stranu, když přes ně přehodíte oversize blejzr, máte ideální jarní nebo klidně i svatební outfit. Vybírat můžete z kousků ve fotogalerii.

Batsheva / Zdroj: Profimedia.cz

Markarian / Zdroj: Profimedia.cz

Gucci / Zdroj: Profimedia.cz

Rotate / Zdroj: Profimedia.cz

Stine Goya / Zdroj: Profimedia.cz

Erdem / Zdroj: Profimedia.cz

Elie Saab / Zdroj: Profimedia.cz

Carolina Herrera / Zdroj: Profimedia.cz

AZ Factory / Zdroj: Profimedia.cz