Vans x Van Gogh Museum: Nová limitka, kterou si nenechte ujít!

Známé motivy slunečnice, lebky nebo kvetoucí mandloně, k tomu výrazné odstíny zlaté a tyrkysové... To jsou nejen nejznámější díla nizozemského malíře Vincenta van Gogha, ale také nový potisk limitované kolekce bot, oblečení a doplňků Vans, která se jeho tvorbou přímo inspirovala. 

Streetwear a umění k sobě mívají obecně hodně blízko, ačkoli většinou módní tvůrci využívají současnější umělce. Vincent van Gogh ale ani téměř sto třicet let po své smrti nepřestává fascinovat. Vážný, uzavřený, nesnesitelný, později nemocný. Za svého života outsider odmítaný ženami, vylučovaný ze škol, propouštěný z práce, záhy po smrti jeden z nejuznávanějších a nejoslavovanějších malířů na světě.

Van Gogh miloval syté barvy a zejména jejich kontrasty. Ve své technice tahů štětcem přecházel od tečkování přes čárkování až po obloučkování. Protože rád maloval nejen krajinky a objekty, ale i své vlastní portréty, je dodnes svého druhu ikonou, která pravidelně proniká i do současné popkultury. Lapidárně řečeno, van Gogh je zkrátka cool.

A cool je i nová limitka Vans x Van Gogh Museum, která mu vzdává poctu. A to nejen tím, že se inspiruje jeho obrazy, ale zároveň část zisku z prodané kolekce věnuje Van Goghovu muzeu v Amsterodamu, čímž podpoří zachování malířova uměleckého dědictví.

Baví vás van Gogh? Ve fotogalerii najdete jednotlivé kousky z „jeho“ Vans kolekce.