Sbohem, elegance! Jaké svrchníky tuto zimu nahradí klasické kabáty?

Jediné módní pravidlo nadcházející zimy zní: Pohodlí musí být na prvním místě! I proto se do popředí zájmu dostávají prošívané bundy a kabáty, které by ještě před pár lety byly vhodné leda tak na hory či výlet na vesnici. A jak se zdá, dají se nosit i k šatům. Jak na to?

Trend puffer jackets se do módního podvědomí začal dostávat již během loňska. Skutečná lavina pak ale přišla ve chvíli, kdy mezi módními nadšenci adorovaný The Frankie Shop pustil do prodeje odstávající oversize bundu v khaki odstínu. Vyprodala se ihned a dodnes ji můžete najít na profilu skoro každé influencerky. Nyní se ukazuje, že nešlo o jednorázové poblouznění. Po tenkých prošívaných bundičkách a vestách přicházejí na scénu jejich teplejší a objemnější sestry, se kterými zvládnete zimu ve městě, ale i skutečné mrazy.

TIP NA VIDEO: Jaké kabáty patří mezi must have kousky sezóny?

V tuto chvíli v nabídkách obchodů dominují prošívané crop bundy (o jejich praktičnosti během zimy by se ale dalo polemizovat) a kabátky sahající zhruba do poloviny stehen. Střihově se jeden od druhého liší většinou jen stylem prošití, případně tím, zda mají, či nemají kapuci. Mezi materiály pak sem tam objevíte také kousky z kůže či koženky, případně i lesklé modely – pro ty se vyplatí navštívit e-shop dánské značky Gestuz.

Vedle nich se stále více objevují i extra dlouhé a oversize střihy, které často připomínají rozevlátý kabát v pánském stylu – tedy jen s tím rozdílem, že tyto svrchníky vás díky péřové výstelce skutečně zahřejí a neprofouknou. Jen je potřeba si dávat pozor na údržbu. Ne každé složení s pravým peřím je možné vyprat a kabát či bundu je nutné pravidelně protřepávat a řádně skladovat.

Loading
Loading
Loading
Loading

I přes obrovský nárůst popularity těchto bund tu ale zůstává několik nezodpovězených otázek o správném stylingu. Ne každé postavě totiž výrazně oversize prošívané kousky budou lichotit. Pokud patříte mezi ženy, které chtějí, případně potřebují zvýraznit pas, je vždy lepší sáhnout po delších kabátech a bundách s páskem či stahovací gumičkou. Že i takové kousky lze letos sehnat, se můžete přesvědčit v naší fotogalerii níže.

Loading
Loading
Loading
Loading

A jak tyto bundy a kabáty nosit? Úplně stejně, jako byste nosila vlněnou kabátovou klasiku. Prošívané kousky se nosí k šatům, v oversize střihu zase k širokým džínům. A pokud se bojíte, že vám kombinace se šaty či sukní nebude slušet, vždy volte místo bundy kabát, který bude o něco delší než šaty.

Kde prošívané bundy a kabáty pořídit, se dozvíte v galerii: