Rihanna a Hailey Bieber diktují: Trika s límečkem jsou must have letošního jara!

2 min čtení

2 min čtení

Stane se z triček a topů s límečky příští módní hit? Nakročeno k tomu mají dobře – tedy přinejmenším díky Hailey Bieber a Rihanně, které se ve stejném modelu nedávno objevily na veřejnosti. Ať už milujete pánský styl, sportovní retro, které vrací člověka do dětských let, nebo holdujete minimalismu, tyto módní kousky by vás neměly minout.

Je to pár týdnů, co Rihanna na veřejnosti opět předvedla svůj oblíbený těhotenský stylodhalené bříško. Společně s ním však tentokrát přitáhla i pozornost na modré polo triko s červeno-bílými pruhy. Nebyla přitom první, kdo ho oblékl. Jen dva dny předtím naprosto stejný kousek do svého ležérního stylu začlenila i modelka Hailey Bieber. Módní dům Loewe, z jehož kolekce triko pochází, si sice nemohl přát lepší reklamu, ale teprve čas ukáže, jestli tato jiskra stačila k nastartování většího trendu. Při pohledu na aktuální kolekce to však vypadá, že módní značky jsou připravené.

TIP NA VIDEO: 5 typů kalhot, které budeme nosit v roce 2023

Rihanna As$p Rocky / Zdroj: Profimedia.cz

Justin a Hailey Bieberovi / Zdroj: Profimedia.cz

Připomeňme, že sportovní triko s límečkem se v historii módy pojí především se dvěma slavnými jmény. Tím prvním je René Lacoste – francouzský grandslamový šampion, kterému vadila škrobenost košil s dlouhým rukávem, ve kterých se ve 20. letech 20. století hrál tenis. Sám proto navrhl mnohem prodyšnější košili z bavlněného materiálu, které se říká petit piqué. Poprvé se v ní představil na kurtu v roce 1926. Inspirací mu přitom byl model, který nosili hráči póla a který teprve šest let předtím vytvořil Lewis Lacey. Dnes si však pod slovem polo v módě každý představí spíše muže, který tento sport zakomponoval i do názvu a loga své značky – Ralpha Laurena a jeho linii Polo, pod níž v roce 1972 debutovala jeho ikonická trika s límečkem.

Model, který oblékly Rihanna a Hailey Bieber, však v obchodech najdete spíš pod názvem rugby shirt – příznačné jsou pro něj dlouhé rukávy, výrazné barevné pruhy a oversize střih. S klasickými polo triky jej pojí „módní stáj“ Ralph Lauren, na rozdíl od nich má však rugby shirt výraznější retro nádech, který vás přenese do 80. a 90. let.

Naproti tomu popularita střídmých polo triček znovu kulminovala kolem roku 2000, což z nich nyní činí ideální kousek pro módní hrátky ve stylu Y2K – jak dokazuje třeba modelka Elsa Hosk v instagramovém postu níže. Do svých šatníků jej ale snadno začlení také minimalistky – kolekce jsou nyní plné i „polo“ úpletů ve stylu 70. let, popřípadě volnějších topů s bretaňským proužkem, které navazují na oblibu stylově podobných svetrů. Podívat se na ně můžete ve fotogalerii.

Inspirace z Instagramu: Jak nosit polo topy?

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading