Seriál Daisy Jones & The Six (vycházející ze stejnojmenné knihy autorky Taylor Jenkins Reid) pojednává o fiktivní americké kapele, která se během pár let dostala z garáže až na vrchol. Přesto se skupina po jednom odehraném koncertě ze dne na den rozpadla. Příběh už od samého počátku vede diváka krůček po krůčku k tomu, aby se na konci dozvěděl, co se vlastně tehdy stalo (současně jsou názvy jednotlivých epizod koncipovány jako tracky na desce). Pozornost se přitom snaží udržet skrze vzájemnou přitažlivost i antagonismus ústředního hudebního páru, kterým je talentem obdařená textařka a zpěvačka s pokrouceným sebevědomím Daisy Jones (Riley Keough) a Billy Dunne (Sam Claflin), frontman se sklony k závislostem, úzkostem a mužské ješitnosti.
TIP NA VIDEO: Top second handy v Praze, které musíte navštívit

Dalšími postavami, které doplňují onu šestku z názvu, je klávesistka Karen Sirko (Suki Waterhouse), bratr Billyho Graham (Will Harrison), basák Eddie, bubeník Warren a patří sem i fotografka Camila, manželka Billyho (Camila Morrone). Předobrazem této fiktivní kapely se přitom stala reálná hudební skupina, americko-britská Fleetwood Mac, jejíž ústřední dvojicí se v 70. letech stala Stevie Nicks a Lindsey Buckingham. Právě jejich styl se zároveň proměnil v přirozenou studnici inspirace pro stylistku seriálu Denise Wingate, která v 90. letech oblékala postavy seriálu Melrose Place nebo filmu Velmi nebezpečné známosti. Na svém Instagramu Wingate například odhaluje, že předlohou pro postavu Camily jí byla Bianca Jagger, zatímco v nezávislé Karen spatřovala hudební ikony jako Patti Smith, Chrissie Hynde, Suzi Quatro a samozřejmě také Christine McVie, klávesistku Fleetwood Mac.
Už nyní je jisté, že seriál The Daisy Jones & The Six bude mít vliv na módu letošních hudebních festivalů. Pojďme si ale upřímně říct, že to nejspíš ani nepůjde poznat. Třásně, koně, ultrakrátké šortky, háčkované topy a bohémská kimona bývají na letních festivalech – v čele s americkou Coachellou, která mimochodem startuje už příští pátek – velmi předvídatelným dress codem; a to přinejmenším už od éry boho chic z nultých let, kdy se festival style stal nedílnou součástí módních rubrik.

Záběr ze seriálu Daisy Jones & The Six. / Zdroj: Profimedia.cz
Nesmíme však zapomínat, že neotřesitelné základy v tomto položil už legendární Woodstock, který mimo jiné proslul obrovskou koncentrací cool oděné mládeže z řad květinových dětí. Se současným příklonem k vintage oblečení a přírodním materiálům, které preferovali i hippies, tak není divu, že se hranice mezi padesát let vzdálenými dekádami rozostřují. Když však vůči seriálu Daisy Jones & The Six zaznívá kritika, že herečky spíš než „dobově“ vypadají, jako kdyby se chystaly na Coachellu, musí člověk uznat, že na tom něco je.

Záběr ze seriálu Daisy Jones & The Six. / Zdroj: Profimedia.cz