Perly a minimalismus: Valentýnské šperky od českých i zahraničních tvůrců

1 min čtení

1 min čtení

Rádi se na Valentýna držíte zajetých tradic, a máte v plánu blízkému člověku nebo sami sobě věnovat při této příležitosti šperk? Vybrali jsme pro vás 30 kousků od lokálních designérů i světových značek, které potěší milovníky jednoduchého minimalismu, perel i barevné extravagance. P. S. Motiv srdíček mezi nimi najdete jen zřídka. Valentýn jde totiž oslavit i jinak než jen mnohdy kýčovitými symboly.

Česká republika se může v současnosti pyšnit doslova zástupem talentovaných šperkařů. Pokud se jen trochu orientujete na místní designérské scéně, určitě vám není potřeba dlouho představovat jména, jako je Eliška Lhotská nebo Janja Prokić, jejichž šperkařský rukopis se již dávno vryl do wishlistu nejednoho milovníka českého designu a módy. Sázkou na jistotu, jež propojuje líbivý design s kvalitou, je též třeba značka 27JEWELRY, která vám umí do šperku vyrazit i otisk prstu milované osoby, nebo Antipearle, jejíž osobité prsteny se sladkovodními perlami patří mezi oblíbené brandy také při výběru zásnubního prstýnku.

TIP NA VIDEO: Nejkrásnější doplňky na valentýnské rande podle Skandinávek

Pokud ovšem nemůžete nebo nechcete do valentýnského dárku investovat tisíce, nebo dokonce desetitisíce, určitě by vám neměla uniknout značka Still Life. Kromě minimalistických prstenů (občas ozdobených barevným kamenem) se specializuje na ručně dělané náhrdelníky protkané barevnými uzlíky mezi sladkovodními perlami. A pokud jsou právě perly vaší doménou, rozhodně prozkoumejte tvorbu Klary-Marie Bliss tvořící pod pseudonymem Vona. Její avantgardní náhrdelníky a náušnice kombinující netradiční tvary perel s kovovými prvky a náboženskými symboly patří mezi nejzajímavější počiny, které v poslední době v Česku vznikly.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading