Od Lady Di po Emily R.: Letní kousek, který milují všechny cool holky

A je to tu zase. Období triček s potiskem, která sice můžeme nosit po celý rok, ale v létě mají o něco lepší šmrnc i využití. Jak si vybrat takové, které bude mít určitou módní hodnotu a neskončí za rok v kategorii „na doma“?

Trička s potiskem nejsou v módě žádnou novinkou, spíše v posledních letech povýšila na jakýsi rozšířený základ šatníku – obejdete se bez nich, ale současně se vyplatí aspoň nějaké doma mít. Minimálně v létě ho totiž unosíte jak ke své oblíbené midi sukni, tak i k šortkám, džínám, palazzo kalhotám anebo klidně přes plavky, jak ostatně dokazuje snímek princezny Diany z roku 1993. Právě ona je skvělou inspirací, jelikož má na sobě stále žádoucí oversize střih, navíc z dnešního pohledu má její triko ten správný vintage šmrnc. Až budete podobné hledat, určitě se podívejte i do nabídek on-line second handů a nebojte se zabrousit i do pánské části.

Tip na video: Zajímají vás i mikiny? Podívejte se na jejich historii.

Nesmrtelným motivem jsou také trička s hudebními kapelami, jen při jejich výběru dbejte, aby s vámi interpret aspoň trochu souzněl. Není nic trapnějšího, než když máte cool tričko s kapelou, jejíž tvorbu vůbec neznáte. Vzpomeňme na sestry Kylie a Kendall Jennerovy, které v roce 2017 představily kolekci triček vlastní značky s logy uznávaných hudebníků, přes která nechaly natisknout své insta fotky. Byl to propadák, který vedle toho rozpoutal diskusi o autenticitě hudebních triček, které původně sloužily jako merch pro fanoušky, v poslední době jejich estetiku či přímo loga známých kapel ale čím dál více využívají i módní návrháři.

A do třetice letí trička s motivy léta, což znamená slunce, pláž, surf, Kalifornie, oceán (najdete u značky Odivi) nebo třeba plavkyně od české návrhářky Kateřiny Geislerové. Nebojte se jít i do trochu naivnějších ilustrací, retro nápisů anebo do ezo grafiky ve stylu divokých devadesátek.

Loading
Loading
Loading

Fotogalerie: 30 super triček s potiskem z aktuálních kolekcí