Sbohem tlusté svetry: Kde koupíte nejkrásnější romantické blůzy tohoto jara?

2 min čtení

2 min čtení

Jarní halenky či blůzky na knoflíky mají oproti ostatním kouskům z šatníku i jednu velkou výhodu. Platí pro ně známé klišé, že k nim stačí obléct klasické džíny a skvělý outfit je na světě. Džíny v tomto případě reprezentují nadčasový kousek, halenky si tudíž mohou dovolit „hrát více na emoce“.

Je pravda, že romantické blůzy s retro nádechem zažily svůj velký boom už před pár lety a v posledních sezonách jim zdatně sekundují více či méně praktické úpletové topy či nadčasové košile – ať už saténové, nebo s jemným proužkem. Přesto se halenky například s drobným květovaným vzorem nebo gingham kostkou staly oblíbeným evergreenem, jelikož je perspektivou sezonního odívání vnímáme jako posly jara. Letos jejich návratu přímo i nepřímo napomáhá trend 3D květin a růžiček, jež se zprvu tvářily jen jako stylová tečka za outfitem, nyní si však ve větším rozsahu podmaňují i nejrůznější topy.

TIP NA VIDEO: 5 typů kalhot, které budeme nosit v roce 2023

Jinak se letošní halenky nijak zvlášť neliší od těch z předchozích sezon. Ve skutečnosti by se daly popsat jen několika slovy: letí kousky bohémské, starosvětsky romantické i ve stylu vintage. Stále se též inspirujeme érou hippies, kterou reprezentují volné střihy a dlouhé splývavé balonové rukávy. A do trendů promlouvá také návrat k přírodě – tak jako dnes uvědomělí mileniálové, i tehdy květinové děti odmítaly průmyslovou výrobu a syntetické materiály. Naopak milovaly, když se do oblečení promítly etnické vlivy (však také nakupovaly nejraději na cestách).

Vedle toho neutuchá ani obliba drobných květovaných vzorů ve vintage stylu čerpající inspiraci ze čtyřicátých a devadesátých let. Tím, jak objevujeme kouzlo second handů a estetiku ruční výroby (byť naše oblečení stále vzniká v továrnách), se znovu také rozplýváme nad drobnými barevnými výšivkami a bavlněnou krajkou. S tím souvisí i příklon ke starosvětské cudnosti – kromě francouzsky nonšalantních hranatých výstřihů tak letí i velké (takzvané puritánské) límce nebo malé krajkové stojáčky. Konkrétní kousky z aktuálních kolekcí si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Loading
Loading
Loading
Loading