Nejdůležitější boty tohoto podzimu: Kde je seženete už teď?

Nejprve ovládly přehlídky pro podzim a zimu, nyní i ulice. A vy je do svého botníku také jistě ráda přijmete zpět. Velký comeback totiž slaví kozačky!

Když jsme loni touto dobou publikovali článek o tom, že se vracejí klasické kozačky pod kolena, napsali jsme, že se tak děje v tichosti. Pár módních influencerek jim na pár chvil zkrátka dalo přednost před kotníkovými botami, které posledních deset let dominovaly. Bylo to ovšem ticho před módní bouří. Kozačky totiž letos oznamují svůj příchod opravdu hlasitě. Byly nejen součástí přehlídek pro podzim a zimu aktuálně nejvlivnějších návrhářů a módních domů (Jacquemus, Isabel Marant, Celine, Fendi...), ale také nejčastější volbou módních influencerek při aktuálních týdnech módy.

Nosí se silnější podpatky i jehly, výška ke kolenům i nad, odstíny hnědé i zářivější barvy a samozřejmě zvířecí vzory, kde stále dominuje hadí a krokodýlí. Módním prvkem jsou také kozačky shrnuté a specifickým typem jsou kovbojské kozačky, tedy klasické koně, ale pod kolena. Noste je k midi i miniskním, trendy (koženým) kulotkám a s džínami klasicky zastrčenými dovnitř. Nejde o nic nového, ale jak už jsme psali u jiných trendů: Do módy se vrací klasická elegance a té je vždycky snadné podlehnout.

Kde seženete stylové kozačky? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.