Módní ikony z filmů a seriálů: Které ovlivnily náš šatník a inspirovaly nás?

Vévodkyně Meghan, Victoria Beckham, Alexa Chung... módní ikony současnosti, jejichž styl ovlivňuje ženy po celém světě. Ale napadlo vás někdy, že mezi významné módní ikony může patřit i někdo, kdo vlastně ve skutečnosti neexistuje? Máme na mysli filmové a seriálové postavy, které se nesmazatelně zapsaly do módního světa. Tohle jsou ty nej!

Když se řekne nejstylovější filmová postava, určitě většinu z vás jako první napadne Miranda Priestly v podání božské Meryl Streep ve filmu Ďábel nosí Pradu. Jak by taky ne, když je tato postava inspirovaná jednou z nejvlivnějších žen módního průmyslu Annou Wintour. Rozhodně však není jediná, jejíž outfity jsme hltaly každou sekundu sledování filmu. Co třeba taková Cruella De Vil z rodinného snímku 101 dalmatinů a její vášeň pro kožichy? Nebo legendární Alexis Colby z Dynastie v podání překrásné Joan Collins?

A nesmíme zapomenout ani na seriály, které stvořily nezapomenutelné módní ikony. Rozhodně stojí za zmínku Gossip Girl (Super drbna), ve které předvedly nespočet ikonických outfitů hlavní postavy Blair Waldorf a Serena van der Woodsen. Anebo Carrie Bradshaw, které vděčí za popularitu třeba obuvník Manolo Blahnik.

Blair Waldorf (Leighton Meester) a Serena van der Woodsen (Blake Lively) v seriálu Gossip Girl

Nedávno zrozenou ikonou je také postava nájemné vražedkyně Villanelle ze seriálu Killing Eve (Na mušce), který můžete sledovat na HBO. Její neotřelé modely a cit pro nevšední kombinace vás budou provázet všemi díly.

Villanelle (Jodie Comer) v seriálu Killing Eve

Podívejte se na nejstylovější seriálové a filmové outfity do galerie: