Kam pro značkový trenčkot či džínovou bundu? Do českých second handů

Rychlá móda, kdy si v módním řetězci pořídíte tričko za zlomek ceny a po dvou nošeních skončí v koši, má nedozírné dopady na stav naší planety. I proto téma udržitelné módy ve společnosti rezonuje stále více. Pokud s uvědomělým nakupování a pomalou módou teprve začínáte a stále se pořádně neorientujete v udržitelných značkách, můžete jako první krok udělat to, že nahlédnete do jednoho ze skvělých českých second handů. Kde se dají najít skutečné poklady?

Sako, které nikdo jiný nemá, nadčasový designérský kabát s dlouhou historií nebo osobitá pestrobarevná košile. Zní to jako položky, které seženete pouze v luxusních buticích? Vůbec ne! Second handy jsou místem nečekaných objevů a cenných modelů, které vám zaručí, že je nikdo jiný mít nebude. Dnešní doba navíc vintage obchodům přeje ve velkém. Přestože cesta k celkové změně našich nákupních návyků bude ještě velmi dlouhá, je příjemné pozorovat, že stále více lidí – z módního odvětví nevyjímaje – si uvědomuje potřebnost cirkulární ekonomiky a celkového prodloužení životnosti oblečení. Naštěstí.

TIP NA VIDEO: Český design: Kde najdete všechno na jednom místě

V Česku dnes narazíte na obchody, které často až s kurátorskou precizností den co den vybírají jedinečné kousky, které by jinak zůstaly zapomenuté v krabicích či na skládce. Přitom jejich módní hodnota je často nevyčíslitelně vyšší a s položkami z módních řetězců se nemůže rovnat ať už po stránce ekologické, etické i té designové.

A jelikož i my v redakci věříme na potřebnost změny v přístupu k nakupování, přinášíme vám přehled sedmi našich oblíbených second handů, ze kterých si domů odnesete kousky, které už váš šatník nikdy neopustí.

Loading

1981

Sídlí v nenápadném dvoře v ulici pod Nuselským mostem a zároveň mají skvělý e-shop, na kterém denně naleznete nespočet novinek. Pokud milujete městskou módu s řádnou dávkou stylovosti, second hand 1981 bude pro vás jako dělaný. A pokud navíc nedáte dopustit na pánská saka nebo třeba tradiční britské trenčkoty Burberry, budete tady jako v ráji.

Loading

Článek pokračuje na další straně >>>