Hromnice hlásí comeback! Co říkáte na nejodvážnější boty této sezóny?

1 min čtení

1 min čtení

Ať už jste fanouškem Ziggyho Stardusta, sci-fi, nebo prostě jen sledujete aktuální fashion trendy, určitě vám neuniklo, že letos blyštivé kousky zcela překračují hranice party módy a naplno se dostávají do šatníku pro běžný den. Stříbrné boty à la hromnice z českého filmu Bota jménem Melichar jsou toho jasným důkazem. Propadnete jejich kouzlu i vy?

Maximalismus, chuť být vidět a touha nosit večerní kousky během dne je v módní branži znatelná už od loňského roku, kdy se svět začal zvolna vymaňovat z pandemické letargie. Lidé si chtějí užívat života, oslavovat ve velkém i naprosté drobnosti, a na chvíli tak zapomenout na obavy a strasti spojené se současným děním. I proto na ulicích i v módních instagramových feedech stále častěji vídáme tendence oblékat flitrové metalické šaty i mimo oslavy, případně alespoň „dozdobit“ outfit nějakým výrazným doplňkem.

TIP NA VIDEO: Které trendy boty vládnou roku 2022?

V takové situaci se asi není čemu divit, že se mezi nejžádanější boty letošní podzimní a zimní sezóny řadí metalické, případně glitterové boty a kozačky ve stříbrné barvě. Hromnice jsou zkrátka zpět v plné síle a perfektně vám poslouží coby party obuv i jako netradiční způsob, jak pozvednout obyčejný outfit do práce. Ostatně se o jejich využitelnosti můžete přesvědčit jak v aktuálních kolekcích značek, jako je Emporio Armani, Loewe, Khaite nebo Courrèges, tak v nabídce osvědčených obchodů včetně třeba vždy minimalistického a střídmého Arketu.

Courrèges podzim/zima 2022.

Loewe podzim/zima 2022.

Klíčový model pro tuto sezónu nese podobu klasické kotníčkové obuvi na pohodlném blokovém podpatku. Chybu neuděláte ani s vysokými metalickými kozačkami, blyštivými kovbojkami, roztomilými Mary Janes s pásky přes nárt, lodičkami s volnou patou a kačenkovým podpatkem nebo retro sandálkami na typické 70s platformě. Volba, do kterých se zamilujete jako první, bude zcela na vás. Letos je unosíte k pohodlným úpletovým šatům i k osvědčené klasice skládající se z košile a džínů. A za rok jim opět budete moci dát šanci při cestě do divadla nebo na večírek.