Drahé, nebo dostupné? Vyberte si nejlepší boty na jaro ve stylu quiet luxury

2 min čtení

2 min čtení

Je teprve duben, ale už nyní je jasné, že jedním z největších trendů roku se stává quiet luxury. Estetika odívání, která akcentuje čisté linie, základní barvy a současně potlačuje designérská loga, samozřejmě ovládla i doplňky, boty nevyjímaje. Možná tedy nadešel vyškrtnout z wish listu mokasíny s trojúhelníkem Prada a podívat se po nějakém sofistikovanějším modelu.

Styl quiet luxury (tichý luxus) samozřejmě není žádnou novinkou, i když se o něm v poslední době nejčastěji hovořilo v souvislosti s outfity Gwyneth Paltrow, které nosila k soudu, nebo čtvrtou řadou seriálu Succession (Boj o moc, HBO Max), kde hlavní postavy nosí prokazatelně drahé, ale současně nenápadné oblečení. Jak Gwyneth, tak morálně pokleslí potomci fiktivního mediálního magnáta Logana Roye tak dávají najevo jedinou věc: bohatství je pro ně natolik přirozené, že ho nemusí deklarovat skrze značky.

TIP NA VIDEO: Capsule šatník – základní kousky, které je potřeba mít

A právě v tom tkví síla i potenciál stylu quiet luxury, který se stává novou protiváhou předchozího okázalého trendu logománie. Netouží zaujmout masy na Instagramu ani kolemjdoucí na ulici, jediné, co má za cíl, je přinést své nositelce (nebo nositeli) co nejvíc pohodlí a kvality. Díky tomu se stírají hranice mezi opravdovým luxusem a přístupnějším minimalismem módních značek, jako jsou například Arket nebo COS. Jak už zaznělo, quiet luxury není v módě ničím novým, z dlouhodobějšího hlediska ho reprezentují značky jako The Row sester Olsenových nebo Toteme bývalé švédské influencerky Elin Kling.

Například minimalistické balerínky The Row se staly inspirací pro řadu dostupnějších značek, jako je třeba německá Aeyde nebo švédská Vagabond. Ty jsou mimo jiné důkazem, že mezi dvěma variantami – opravdu luxusní a z rychlého řetězce – se v případě quiet luxury a konkrétně bot nabízí řada zajímavých alternativ – značek, jež vyrábějí minimalistické baleríny, mokasíny, slingback lodičky nebo páskové sandálky s důrazem na nadčasový design, vysokou kvalitu a mnohdy i udržitelnost, a přitom z vás nevysají měsíční výplatu. Tipy na ně najdete ve fotogalerii.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading