Čas zkracování: Nejlepší jarní kabátky, zateplená saka a krátké trenčkoty k džínům

1 min čtení

1 min čtení

Soudě dle aktuální předpovědi se konečně dočkáme počasí, které pošle dlouhé zimní kabáty tam, kde už je všichni chceme vidět – zpátky do skříní. Na jejich místo pak nastoupí krátké kabátky a bundičky, které prodejci a módní značky uvádějí pod nepříliš elegantním názvem „přechodové“. Jaké kousky se pod ním letos skrývají? Přinášíme výběr z aktuálních kolekcí.

Vrstvení oblečení může být zábavná módní disciplína, nicméně na samém konci zimy už se stává poněkud otravnou. Naštěstí počasí konečně slibuje teploty, které do hry vracejí o poznání lehčí kousky – ať už se jedná o klasické bavlněné trenčkoty, nebo kratší verze kabátů a zateplených bund, o kterých bude řeč v tomto článku. Byť je pravda, že trendům letos na jaře kralují zejména kožené bundy a stále o sobě dávají vědět také bombery (včetně vlněného kousku ze Zary, který se stal hitem sociálních sítí), nabídka je mnohem pestřejší.

TIP NA VIDEO: 5 typů kalhot, které budeme nosit v roce 2023

Skvělým přechodovým kouskem může být takzvaný peacoat – tedy krátký, zpravidla dvouřadý vlněný kabátek, který byl původně součástí pánského šatníku. Podobně elegantní jsou saka s příměsí vlny, která slibují tolik potřebné odlehčení, ale současně vás stále zahřejí. Další oblíbenou stálicí mohou být prošívané bundičky, kterým se v posledních letech zcela podařilo vytlačit tradiční khaki parky. A protože k jaru prostě patří květiny, dočkáte se v jejich případě i květovaného vzoru. Zbožňujete trenčkoty? Možná vás osloví jejich krátká verze. Anebo rovnou džínová, protože denim letos ovládne nejen obligátní tucker bundy, ale i další svrchníky. Ať už holdujete minimalismu, anebo toužíte po výraznějším kousku, třeba ho objevíte právě v naší fotogalerii.

Inspirace z Instagramu: Jaké letí přechodové kabátky a bundy?

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading