Bláznivé počasí? Tyto lehké bundy a kabátky vás vždy zachrání

Máte pocit, že současné přechodné období zcela ovládly kardigany? Nenechte se mýlit. Své právoplatné místo v módním světě stále mají také lehké bundičky, se kterými v následujících týdnech zvládnete chladnější rána i večery a hodit se vám pak budou i během podzimu.

Na kabát je ještě moc teplo, ale v tenké džínovce to už taky není ono? Poslední týdny nám ohledně počasí daly pořádně zabrat. A přestože se podle předpovědí můžeme v následujících dnech těšit na teploty, které budou více připomínat běžné pozdní léto, je jasné, že při ranních cestách do práce nebo naopak večerních návratech z večeře, divadla nebo drinku nebude od věci oblečení už trochu navrstvit, případně si vzít takový typ bundy, která je na přechodné období jako dělaná.

TIP NA VIDEO: Objevte tajemství skandinávské módy

Jak takový kousek letos vypadá? Není žádným tajemstvím, že podzim se z velké části ponese v duchu prošívaných oversized kousků, ty ale nechme tentokrát stranou. Kromě nich se totiž módní dveře naplno otevřou kratším bundičkám do pasu. Kromě crop délky budou vynikat hranatou nevypasovanou siluetou s ostře definovanými rameny. Stejně důležitým prvkem na těchto modelech ale bude také hra s detaily. Očekávejte tedy, že bundičky budou zdobené výraznými, hlavně zlatými knoflíky, velkými límečky, kombinací hned několika materiálů a také velkými kapsami.

Loading

Není náhodou, že právě kapsy budou jedním z nejvýraznějších ozvláštnění bundiček vůbec. V následujících měsících se totiž naplno projeví utility trend čerpající inspiraci z pracovních vest i obleků, které běžně najdeme především v v pracovním šatníku řemeslníků a skladníků. Že je to trochu moc? Nebojte se, takové kousky budou nejčastěji k dostání v pastelových či neutrálních barvách, které vzhled celkově zjemní.

Loading
Loading

Pokud tento střih pro vás není to pravé, vsaďte na jistotu, která se velké oblibě těšila už vloni. Na výsluní se totiž vrací svrchní košile, a to ve všech podobách – od těch kostkovaných přes manšestrové až po zcela jednoduché v zemitých odstínech. A jak je nosit? Buď zapnuté bez jakéhokoliv důrazu na pas, nebo naopak stažené páskem.

Loading
Loading
Loading

A jedna klasika na závěr: podle nejčerstvějších kolekcí to vypadá, že letošní podzim vezmou útokem také trenčkoty zkrácené do podoby volných bund – navíc často doplněné o velkou kapuci – a také bombery. I ty ale letos zažívají módní ozvláštnění: nejčastěji je uvidíte v uvolněných siluetách a vyrobené z pevných materiálů, které kouskům dodají luxusní punc i jistou formu minimalismu. Bez zmačkané látky a vždy perfektně držící tvar.

Na výběr trendy bundiček pro přechodné období se podívejte v galerii: