90 módních kousků a doplňků na počest 90. narozenin Mickey Mouse!

Přijde vám, že všude v obchodě je nějak moc podezřele oblečení a doplňků s ikonickým Mickey Mousem? Není to náhoda! Nejznámější myšák světa totiž letos slaví už 90. narozeniny, a tak se spoustu módních značek rozhodlo na jeho počest vytvořit klidně i celou speciální kolekci. 

Myšák Mickey byl společností Walt Disney stvořen přesně před devadesáti lety a ve stejném roce se poprvé objevil také ve filmu. Byl to krátkometrážní snímek Plane Crazy a svoji premiéru tam měla i Mickeyho parťačka Minnie. Od té doby se tahle roztomilá dvojice objevila v několika desítkách kreslených filmů i seriálů (počet sahá až ke 150). To, že je Mickey Mouse nejoblíbenější kreslenou postavou vůbec, dokazuje i fakt, že jako první svého druhu získal prestižní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Mickeyho významné kulatiny se rozhodlo několik světových značek oslavit speciální kolekcí. S jednou z nich přišel například Vans , který vzdává hold kultovnímu myšáku prostřednictvím unisexové kolekce bot, doplňků i oblečení. Kolekce zachycuje formou jedenácti různých designů Mickeyho vývoj od 20. let až po současnost.

Velkou kolekci představil také Levi's, který spojil své klasické siluety s Mickeyho hravostí. V kolekci najdete trička i mikiny s grafikou přímo z Disneyho archivu, ale také džínové bundy, ikonické džíny 501, šátky i čepice. Potisky vycházejí ze současné logománie inspirované streetwearem v kombinaci s barevným a obnošeným denimem ve stylu osmdesátých a devadesátých let.

90 módních kousků s motivem Mickeyho najdete v naší galerii: