Millennial pink: Způsob, jak nosit růžovou, a nevypadat přitom jako holčička

Růžová barva má v módě zvláštní postavení. Po letech, kdy jsme si ji spojovali jen s šatníkem malých holčiček anebo vyjádřením nevkusu nositelky, si najednou vybojovala místo mezi trendy, kterého se jen tak nehodlá vzdát. A to díky odstínu, pro nějž se vžilo pojmenování millennial pink. 

Jestli se nějaká barva probojovala z módních rubrik i do publicistiky, pak je to bezesporu millennial pink – mimořádně příjemný pastelový odstín růžové, který evokuje jahodový mléčný koktejl, ale také symbolizuje pocit bezpečí v nejisté době a nostalgii po starých časech. Už tři roky je ho plný Instagram (za všechno jmenujme trend růžového vína nebo interiéry londýnské kavárny Sketch).

A v roce 2015 dostal tento odstín i oficiální pojmenování od Pantone institutu, který ho překřtil na Rose Quarz a jmenoval ho barvou roku.

Connection: the act of uniting one thing to another. 📷: @drcuerda + @anniset

Příspěvek sdílený PANTONE (@pantone),Úno 4, 2018 v 8:03 PST

Tento odstín růžové je jiný než ten přeslazený, který před patnácti lety ztělesňovala Paris Hilton ve své kombinéze Juicy Couture (a zprotivila nám růžovou na dlouhá léta). Je sofistikovanější, rozumí si s minimalismem a skandinávským stylem, a to jak v interiérovém designu, tak v módě. A ačkoli millennial pink neměla masivní zastoupení v trendech pro jaro a léto, kdy její vládu převzala levandulová, a i když už řada článků ohlásila její konec, ona se nikam nechystá a letos opět ovládla jak street style, tak i jarní kousky.

Podívejte se do fotogalerie na naše tipy z aktuálních kolekcí.