Tea Tree, argan nebo skvalan: Který olej je pro vás nejlepší a jak ho správně použít?

3 min čtení

3 min čtení

Oleje patří mezi nejstarší kosmetické ingredience, které znali už ve starověku, a popularitě se těší dodnes. Boom, který kolem nich poslední roky je, můžeme připisovat mimo jiné i obrovskému zájmu o přírodní kosmetiku a jednosložkové produkty. A co si budeme povídat – zejména po zimě, kdy je naše pleť často vysušená a podrážděná střídáním teplot a povětrnostními podmínkami, se po nich vyplatí sáhnout. Jaké se hodí právě pro vás a jak je správně používat?

Arganový olej

V současnosti jde o jeden z nejpopulárnějších olejů vůbec. Vzhledem k velké poptávce po něm ale bohužel roste počet případů, kdy arganový olej obsažený v přípravku není v požadované kvalitě, je šizený nebo naředěný vodou. Proto je třeba hlídat jeho složení a dávat přednost udržitelné produkci z dohledatelných zdrojů. Získává se z ořechů arganového stromu, který roste v Maroku a bývá označován jako král všech olejů. V zemi svého původu má dlouholetou tradici, místní ženy na něj nedají dopustit a už přes 3000 let hlídají tajemství jeho výroby.

TIP NA VIDEO: Víte jak správně nanášet pleťové oleje?

 

Pro koho se hodí: Pro všechny typy pleti, ale ocení jej obzvlášť zralejší pokožka s vráskami a aknózní pleť. 

Co umí: Vyniká svými regeneračními a ochrannými schopnostmi. Kromě vitaminu E v něm například najdete omega-6 a omega-9 mastné kyseliny, díky kterým bude pleť mladší, pružnější a hydratovaná. Použít ho můžete nejen na tělo a obličej, ale také při péči o nehty (krásně zjemní nehtovou kůžičku) nebo si z něj připravte zábal na vlasy. Budou silnější a lesklejší. Obsahuje také protizánětlivý koenzym Q10 a spánkový hormon melatonin, který mírní drobné kožní infekce. Hodí se proto nejen pro aknózní pleť, ale také k rychlejšímu hojení ran.

Argan, Opuncie a Bergamot, Saloos, 256 Kč, saloos.cz

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>