Sérum, krém a pak retinol: 9 kroků ke správné aplikaci pleťové péče

Někomu stačí čisticí gel a krém, někdo se vyžívá v několikakrokové péči. Jenže když ji neaplikujete ve správném pořadí, je dost možné, že vám produkty vůbec nezaberou, ba dokonce vám stav pleti zhorší. Je tedy na čase si ve všem udělat jasno. Co zvolit jako první produkt a proč nikdy neaplikovat krém na pleťový olej? Všechny klíčové dotazy budou právě teď zodpovězeny.

Pokud jde o pleťovou péči, dělí se společnost na dva hlavní proudy. Na jedné straně najdeme stále více vyznavačů takzvaného skinimalismu, tedy péče, která se skládá maximálně ze čtyř produktů, jež pokožce dodají vše, co potřebuje. Na druhé straně ale spousta lidí chce své pokožce dopřát něco extra. Nebojí se den co den aplikovat hned několik vychytávek a experimentovat. Jenže aby vše fungovalo tak, jak má, musí se produkty na pleť nanášet v přesně daném pořadí. A co si budeme povídat, se všemi séry, krémy, fluidy a oleji s retinolem, které se na trhu objevují, je to pěkný oříšek.

TIP NA VIDEO: Těchto 11 omlazujících cviků dostane váš obličej zase do formy

Aplikací v nesprávném pořadí můžete nakonec své pokožce akorát pořádně zatopit. Některé produkty se přes hutnější a méně propustné vrstvy do pokožky vůbec nemusí dostat, a tak veškerá investice do péče přijde vniveč. V horším případě se může stát, že bude vaše pleť podrážděná, objeví se pupínky i zarudnutí. A to je to poslední, co od rituálu krásy chceme, že?

Pojďme si tedy už navždy udělat jasno ve správném pořadí, hezky krok za krokem. Dozvíte se, bez kterých produktů se nejspíš neobejdete i bez kterých se případně obejdete (ovšem proti gustu žádný dišputát).

Správné pořadí pleťové péče se dozvíte v následujících kapitolách. >>>