Jedna trojkulma, nespočet účesů: Jak si vytvořit vlny po vzoru mořské panny?

1 min čtení

1 min čtení

Vytváření vln pomocí kulmy je pro spoustu lidí noční můrou. Práce s ní je totiž docela náročná a vyžaduje jistou dávku zručnosti, aby se člověk nepopálil. Řešení v podobě trojkulmy je tedy pro mnohé vysvobozením. S ní totiž vytváření vln víc než cokoli jiného připomíná práci s krepovačkou, kterou si určitě pamatujete z dětství.

Trojkulma má zpravidla jeden rozměr, proto už při výběru náčiní myslete na to, zda toužíte po drobných vlnkách, nebo naopak po přirozených volnějších loknách. K dostání jsou také kulmy s nastavitelnými plotýnkami – díky nim je tvoření kudrlin variabilnější a vy si hustotu zvlnění zvolíte podle aktuálních preferencí.

Jak na to? Vlasy rozčešte a pěšinku si udělejte tam, kde jste běžně zvyklí ji nosit. Než se pustíte do vlasového stylingu, nezapomeňte nanést ochranu před teplem. Vlasy jsou kulmováním značně namáhané a tento krok se nevyplatí přeskakovat – zvlášť pokud máte v plánu svou hřívu vlnit pravidelně. Tento krok se může lišit v návaznosti na to, jaký typ produktu používáte, jelikož některé se nanášejí do mokrých vlasů ještě před vysoušením. Praktické jsou ale i termoochranné spreje, které můžete aplikovat na suché vlasy, a dělat si tak lokny i mezi mytím. 

Pokud máte tyto kroky za sebou, rozdělte si hřívu na jednotlivé části. Tento krok se zdá nepodstatný, ale kadeřníci a maskéři moc dobře vědí, proč se vyplatí jej do přípravy zahrnout. Díky němu totiž budete mít perfektní přehled o tom, které prameny jsou již natočeny a které vám ještě zbývají. Věřte, že lovit v průběhu stylingu uniklé pramínky v již navlněné hřívě dokáže celý proces prodloužit a znechutit. 

Poté začněte kulmou natáčet vlasy, a to směrem od kořínků ke konečkům. Pramen mezi destičkami však tvarujte pouze po dobu několika sekund, abyste zamezili jeho poničení a spálení. Jakmile budete mít hotovo, zafixujte vlny lakem na vlasy. Výsledný účes pak ozdobte čelenkou, šátkem nebo mašlí, inspiraci najdete v našem videu i na následujících snímcích.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading