Jak se zbavit opuchlých očí a druhé brady? Vsaďte na zázrak jménem gua sha

3 min čtení

3 min čtení

O masáži gua sha a speciálních kamenných destičkách, které se při ní používají, jste už určitě slyšeli. Víte ale, jak ji správně provádět? Pojďme se na tento beauty fenomén s historickým přesahem a nespočtem blahodárných účinků důkladně podívat.

Gua sha nejsou jen roztomilé barevné destičky, které stojí za to si fotit na Instagram jako estetický doplněk kosmetické taštičky. Technika masáže gua sha se řadí mezi postupy tradiční čínské medicíny, jejíž blahodárné účinky znali lidé už ve starověku. V čem její kouzlo spočívá? V celém těle dokáže okamžitě rozproudit energii i lymfu a podpořit krevní oběh. Ale u toho rozhodně nekončíme.

TIP NA VIDEO: Máme pro vás jednoduché cviky pro omlazení pleti

Starověcí Číňané používali tuto masáž, když se chtěli zbavit jakékoli nemoci či zánětu v těle. Kamennou či kostěnou destičkou nešvary z těla doslova seškrabávali a zároveň tím v postižených místech obnovovali zaseknutou energii. Gua sha se tak stala pomocníkem v boji proti nachlazení, chřipce, ale také bolesti jakéhokoli rázu.

V posledních letech masáž získala na popularitě zejména v oblasti péče o pleť. Oproti tradiční technice, kterou mnohdy doprovázejí i modřiny a opravdu výrazné stopy po destičce, je současná obličejová gua sha jemnější a má primárně za úkol rozproudit v pokožce krev a lymfu. Výsledkem je vyrýsovanější tvář bez otoků a pleť, která je už na první pohled šťavnatější. S pravidelným používáním se navíc začne pročišťovat, je vypnutější a zářivější. Masáž zároveň odvádí z těla toxiny, což přispívá k celkovému zlepšení imunity.

Tipy, jak masáž provádět, najdete v následujících kapitolách. >>>

  1. S masáží začněte na krku. Pohybem od ucha směrem ke klíční kosti postupně uvolníte lymfatické uzliny a zároveň se tím můžete zbavit zatuhnutí v oblasti krku. Nebojte se tedy promasírovat i zadní část s úpony.

  2. Pokračujte na bradě. Zvlněnou částí destičky promasírujte čelist a tahy směrem k uchu ji řádně vytvarujte, tím lépe vydefinujete své kontury. Z dlouhodobého hlediska pak pravidelná masáž může výrazně pomoci i s odbouráním druhé brady.

  3. Dále se zaměřte na tváře a lícní kosti. V tomto případě využijte nejrovnější části destičky. Tahy opět provádějte od nosu směrem k uším.

  4. V oblasti obočí využijte pro skutečný liftingový efekt zvlněnou část destičky. Oproti tvářím tady ale dělejte hlavně kratší tlakové pohyby.

  5. Pro masáž čela použijte naopak delších tahů pomocí delší zaoblené části destičky. Celý rituál poté zakončete ještě několika tahy na krku směrem dolů. Tím odvedete z obličeje všechnu nahromaděnou tekutinu a uvolníte lymfatické cesty.