Oživení pro minimalistické bundy a svetry: Jak na podzim nosit kapsáče?

2 min čtení

2 min čtení

Cargo kalhoty neboli kapsáče přirozeně navazují na trend širokých nohavic, současně však také na módu, kterou jsme nosili před dvaceti lety. Dobrou zprávou je, že teď na podzim nabírají i mnohem sofistikovanější podoby. S čím je kombinovat?

„Tolik zbytečných kapes,“ glosoval ještě v roce 2020 ironicky časopis Cosmopolitan fotografii Liz Hurley z období přelomu milénia, na níž má herečka na sobě kromě džínových kapsáčů také těsné bílé sako a žluté boty s ostrou špičkou. Uběhlo pár let a vysmívaná kombinace maloměstské paničky opět velí street stylu. Kapsáče naprosto ovládly letošní léto (vedle kalhot se nosily i cargo sukně) a trend bude směle pokračovat i v následující sezóně. Co k nim nyní nosit, když klasické bílé tílko už nestačí?

TIP NA VIDEO: Jaké basic kousky by vám neměly chybět v šatníku?

Inspiraci můžeme hledat ve Skandinávii, konkrétně na kodaňském fashion weeku, kde kapsáče už v lednu ovládly tamní street style. Módní influencerky v čele s Pernille Teisbæk nebo Emili Sindlev představily pestrou směsici kombinací od univerzitních bomberů přes péřové bundy po výrazné kabáty s kožíškem. Kodaňská scéna se zkrátka nebojí protikladů ani barev. Kapsáče nicméně užijete i pokud máte vysloveně minimalistické cítění. Ať si vyberete jakékoli (tipy na nákupy najdete ve fotogalerii), vždy se k nim bude hodit klasické černé sako, jednoduchý bomber či cropped rolák.

Podzimní nabídka cargo kalhot je navíc pestřejší než ta letní – vedle džín a military stylu se objevují i variace na elegantní oblekové modely s kapsami. Kalhoty jsou zkrátka módním kouskem, který designéry aktuálně fascinuje, jak potvrzuje i módní prognostička Kendall Becker: „Trendy se samozřejmě pohybují v cyklech a my se aktuálně nacházíme v ,kalhotovém cyklu‘, což znamená, že nejvíc inovací a nápadů se soustředí na spodní část oděvu oproti svrškům,“ uvedla pro The Zoe Report. Výhodou cargo kalhot je, že navzdory jemné excentričnosti v podobě „zbytečných kapes“ si uchovávají ležérnost a praktičnost. A naopak – díky ní jsou ideálním partnerem pro jednoduché svetry, saka či bundičky. Podzimní touha po pohodlí tak zůstává bezezbytku naplněna.

Inspirace z Instagramu: Jak na podzim nosit kapsáče?

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading