Lepší než šaty a nepraktické overaly: Nejlepší co-ord sety na letní dovolenou

2 min čtení

2 min čtení

Co-ord sety neboli komplety topů a sukní, respektive kalhot nebo šortek, se staly hitem už před dvěma lety. Letos je tak považujeme za samozřejmou součást letního šatníku. I když se zpočátku zejména vzorované modely jevily jako módní úlet, časem jsme docenili jejich výhody. Co-ord sety jsou totiž praktičtější než overal, působí moderněji než klasické šaty a fakt, že je lze nosit i separé s jinými kousky, z nich činí ideální oděv na dovolenou.

Sladěné komplety jsme si přirozeně zvykli nosit v podobě plavek, teplákových souprav nebo kalhotových kostýmů. Tak proč si nepořídit třeba set topu a sukně ze stejné látky, které dohromady působí jako šaty? Výhodou je, že tyto „šaty“ můžete druhý den rozdělit a k topu si vzít třeba džínové šortky. Nebo k sukni lněnou košili. Celkový outfit pak vytváří uvolněnou a pohodlnou siluetu, která může oslovit i ty, které doposud co-ord sety nechávaly chladnými.

TIP NA VIDEO: 5 způsobů, jak v létě nosit šátek

Samozřejmě i co-ord sety podléhají drobným sezónním obměnám. Zatímco loni byly na sociálních sítích, potažmo během letních dovolených, největším hitem „stejnokroje“ v podobě oversize košile a pohodlných pyžamových šortek, letos se siluety opět zužují. Ke slovu se dostávají minimalistické úpletové sety se sukní, popřípadě háčkované verze s kalhotami. Vedle zemitých odstínů nabírají na intenzitě i barevné proužky nebo patchwork, které dodávají ten správný dovolenkový etno ráz.

Do podoby co-ord setů se také obtiskuje současná obliba módy z přelomu tisíciletí, a to v podobě tube topů, pouzdrových sukní, průsvitných materiálů i nápadných vzorů. Další populární variantou je set se zkráceným topem, který doplňuje buď sukně nebo kalhoty. Vrchní část může mít mnoho podob – vysloveně na dovolenou u moře se hodí lambada braletka, stejně tak si ale třeba můžete zkrátit košili tím, že ponecháte rozepnuté poslední knoflíky a konce zavážete na uzel.

Co-ord šaty nejsou žádnou velkou novinkou, už několik let slaví úspěch na červeném koberci. V roce 2014 v nich na Met Gala přišla Rihanna, postupně v nich zazářily třeba Taylor Swift, Lily Collins, Kim Kardashian, v roce 2020 na Grammy v minimalistickém bílém modelu zaujala pro změnu Dua Lipa. Uvolnění ve společenském dress codu jen předznamenalo průnik co-ord setů do volnočasové módy. Ten byl však pozvolný a definitivně přišel díky obecnému trendu zkrácených topů.
Odkud přišel co-ord set?

Inspirace z Instagramu: Jak letos nosit co-ord sety?

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading