Královna s modrými vlasy a velký návrat: Kdo právě září na festivalu v Cannes?

1 min čtení

1 min čtení

Slavný bulvár Promenade de la Croisette se od 16. května po roce proměnil v přehlídku filmových hvězd. Začal totiž 76. ročník slavného filmového festivalu v Cannes, který kromě kinematografických nadšenců pravidelně láká také módní fanoušky. Kdo zazářil na červeném koberci tentokrát?

Podle filmových kritiků se zdá, že letošní festival bude doslova naboostovaný očekávanými novinkami. V programu se postupně představí například nový poetický snímek Wese Andersona s názvem Asteroid City, v němž se představí Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Margot Robbie a Tom Hanks. Premiéru si zde odbude také film legendárního Todda Haynese – autora slavných hudebních počinů Sametová extáze nebo Beze mě: Šest tváří Boba Dylana – nesoucí název May December s hvězdným obsazením v čele s Natalií Portman a Julianne Moore.

TIP NA VIDEO: Jaké róby vynesly celebrity v Cannes v předchozích letech?

V neposlední řadě bude patřit mezi highlighty festivalu tři a půl hodiny dlouhá novinka Martina Scorseseho Killers of the Flower Moon, do níž slavný filmař obsadil Leonarda DiCapria, Roberta De Nira či Brendana Frasera, jenž se díky oscarovému snímku Velryba vrátil na stříbrné plátno se vší hereckou pompou.

Přestože je festival teprve v první třetině svého jedenáctidenního klání, promenáda v Cannes má za sebou již několik klíčových momentů. Kromě modelů ze zahajovacího červeného koberce, na němž zazářila především Viola Davis v nepřehlédnutelné bílé róbě s peřím od Valentino a herecká královna Helen Mirren s vlasy obarvenými namodro, se mezi zatím nejzajímavější chvíle řadí sedmiminutový potlesk vestoje patřící Johnnymu Deppovi, který na festivalu na Azurovém pobřeží sklidil za svůj nový snímek Jeanne du Barry. Mimochodem, v tomto případě jde o Deppův první návrat na filmové výsluní od doby, kdy vyhrál táhlý soud se svou bývalou manželkou, herečkou Amber Heard.

Viola Davis ve Valentino. / Zdroj: Profimedia.cz

Helen Mirren. / Zdroj: Profimedia.cz

Maiwenn, Johnny Depp a Pierre Richard. / Zdroj: Profimedia.cz