Od pondělí do pátku: Jak nosit bílé kalhoty, oblíbený kousek stylových minimalistek?

3 min čtení

3 min čtení

Bílé kalhoty se v posledních letech natrvalo usídlily v našich šatnících – jejich obliba neutuchá dokonce ani přes zimu, byť s přicházejícím jarem opět výrazně roste. Zatímco v dřívějších letech se nosily zejména džíny, nyní jim zdatně konkurují i oblekové nebo třeba lněné modely. Vyplatí se takový kousek pořídit? Odpovědí vám může být inspirace, jak je nosit s tím, co už máte v šatníku – možností je opravdu dost.

Podle autorky knihy Se šarmem Pařížanky Inès de la Fressange slouží bílé kalhoty k projasnění outfitu, navíc se dobře doplňují s ostatními barvami základního šatníku, jako je béžová, khaki, tmavomodrá nebo klasicky modrý denim. Není divu, že tento kousek nejčastěji adoptují právě vyznavačky minimalismu a klasické elegance. Jeho nadčasový potenciál potvrzují i módní ikony minulosti, které stále uznáváme. Bílé zvonáče oblékala Jane Birkin a její slavný outfit se zkráceným tričkem je i dnes, o padesát let později, neuvěřitelně současný. V devadesátkách byla zase chodící reklamou na džíny britská herečka Liz Hurleyall white outfit v jejím podání má letos také co říct.

TIP NA VIDEO: Jaké další tipy kalhot se nosí v roce 2023?

Jane Birkin a Serge Gainsbourg

Loading

Na rozdíl od předchozí pětiletky, kdy byly v kurzu zejména bílé džíny a kombinovaly se podle Pařížanek, přicházejí letos na řadu i bílé oblekové nebo naopak neformální lněné kalhoty. Malinko se mění i střihy – dříve populární zkrácené nohavice postupně nahrazuje plná délka. Ta se vrací jednak ve variantě flare, jednak doprovází široké nohavice a takzvaný baggy střih – výjimkou nejsou ani bílé kapsáče. A jak bílé džíny nebo kalhoty nosit? Připravte si košile v pánském stylu, jednoduchá tílka, blejzry, trenčkot, ale klidně i svou oblíbenou koženou bundu. Konkrétní inspiraci na pomyslných pět dnů v týdnu najdete v následujících kapitolách.

Jak nosit bílé kalhoty od pondělí do pátku? Inspiraci najdete v následujících kapitolách. >>>