Úpletové, kožené i dlouhé denimové: Minimalistické sukně, ve kterých nezmrznete

1 min čtení

1 min čtení

Boom sice aktuálně zažívají minisukně a kalhoty na všechny způsoby, nemělo by se však zapomínat ani na ryze podzimní sukně. Plisé a vzory letos ustupují praktičtějším verzím, které mají jednu velkou výhodu: zahřejí vás stejně dobře jako nohavice.

Všiml si toho i magazín Vogue – během newyorského fashion weeku byla v ulicích metropole pozorována nezvyklá koncentrace midi kožených sukní. Nejde samozřejmě o náhodu, i když někteří návrháři letos vzali do rukou nůžky a stříhali délky proklatě vysoko (ano, máme na mysli tebe, Miuccio!). Našli se ale i tací, kteří se Y2K proudem nenechali strhnout a nadále prosazují vytříbenou eleganci s moderním twistem – jako třeba Matthieu Blazy, který do své první i druhé kolekce pro módní dům Bottega Veneta zařadil výrazné i minimalistické kožené sukně – áčkové v odstínu Very Peri a bledě žluté, ale i tmavomodrou pouzdrovou. Netřeba dodávat, že se tento vliv odráží i na zájmu o kožené sukně obecně.

TIP NA VIDEO: Jaké boty k sukni? Podívejte se, které trendy letí.

To Paříž pro změnu naznačila budoucí fascinaci denimem, která nás ve velkém zasáhne příští rok. Hlavním tématem bude upcyklace, takže se připravte na patchwork verze sešité z různých kusů látky. Už nyní jsou trendem dlouhé sukně s rozparkem vpředu – nebo všitým klínem místo něj (zkrátka modely, které vypadají, že jste je objevila v second handu). Další trendy možnost nabízejí úpletové sukně, které najdete skoro ve všech aktuálních kolekcích. K mání bývají samostatně, ale častěji k nim lze dokoupit i matchy matchy svetr nebo top. Určitě to zvažte: co-ords estetika z léta přetrvává a tohle je její nejpohodlnější verze.

Loading
Loading
Loading