Nejlepší termosky a termohrnky na hory, do práce i na výlet. Vyberte si!

Termosky rozhodně nejsou jen pro vášnivé turisty. Horký šálek kávy nebo čaje si s chutí vychutná každý, kdo někam vyráží. A může to být třeba i jen cesta do práce! 

Zima sice pomalu končí, ale šikovnou termosku nebo termohrnek využijete celoročně. Jednak teplé nápoje většina z nás pije klidně i v létě a za druhé jsou termosky skvělé také na udržení chladu. To znamená, že na letním výletu nebo třeba na dovolené na pláži vám v ní vydrží tekutiny příjemně studené.

Vybírat můžete ze všemožných designů. Na své si přijdou minimalisti, ale i ti, kteří dávají přednost veselým motivům a pestrým barvám. Kromě designu můžete vybírat také podle velikosti. Záleží na tom, jestli budete termosku využívat sama, nebo třeba s partnerem či celou rodinou.

V neposlední řadě také záleží na uzávěru a materiálu. Zavírání může být šroubovací nebo cvakací. Každé z nich má své výhody, ale i nevýhody. To první je snadnější na manipulaci a také se lépe čistí, druhé zase udrží nápoje v požadované teplotě mnohem déle. Záleží tak na vás, co je pro vás důležitější. Pokud si čas od času vezmete termosku na cestu do práce do auta, rozhodně vám postačí plastová se šroubováním. Pokud chcete, aby svou funkci plnila opravdu na maximum, vsaďte na nerezové se cvakacím uzávěrem.

Tip: Termosku můžete předem nahřát nebo ochladit, podle toho, jaký nápoj se v ní chystáte převážet. V případě čaje nebo kávy do ní nejprve nalijte vroucí vodu a nechte ji pořádně prohřát. U studených nápojů ji nejprve naplňte studenou vodou nebo klidně ledem.

Tipy na nejkrásnější termosky najdete v galerii: