Jak to nevzdat po měsíci? Osvědčené motivační pomůcky podle redakce

4 min čtení

4 min čtení

První lednový týden se většinou nese ve znamení (staro)nových nároků, které na sebe klademe. Po prosinci, který nás zahrnul hojností, ale i maximálním stresem, se vracíme k asketickému životnímu stylu s představou lepšího já. Jenže motivace taje rychleji než sníh v Praze. Jak to letos nepřepálit a nevzdat se po pár týdnech? Máme pro vás několik redakčních tipů na prověřené motivační pomůcky, které nám výrazně pomohly v loňském roce.

Ivona Horváth Souralová: Motivační sešit

Loni jsem se konečně naplno ponořila do aplikace Mondly, která slouží k učení cizích jazyků. Mimo jiné mě na ní bavilo, že se jednotlivé lekce po splnění odškrtávají v kalendáři – člověka to motivuje nevynechávat. Později mě napadlo, že by bylo skvělé mít taková odškrtávací kolečka k dispozici i při každodenním ranním protahování, o které se rovněž pokouším.

TIP NA VIDEO: Co čeká vaše znamení v roce 2023?

Na podzim mi přišel do cesty sešit z produkce designového papírnictví Papelote nazvaný Focus notebook, jehož zaměření na obálce graficky vyjadřuje jediná černá tečka. Uvnitř pak bylo přesně to, co jsem hledala: kromě spousty stran, kde si člověk může rozepsat svoje cíle, úkoly, jednorázové aktivity nebo rutiny, je zde také dvojstrana nazvaná Sleduj své návykya na ní sady odškrtávacích, respektive vybarvovacích koleček po jednatřiceti, které znázorňují dny v měsíci. Sešit vznikl ve spojení s lektorem time managementu Danielem Gamrotem a jeho koupě je současně vstupenkou do facebookové skupiny (stačí naskenovat QR kód), která slouží ke sdílení dalších užitečných tipů.

Loading

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>