Barevné, minimalistické i snové: Nejkrásnější letní kousky od českých značek a návrhářů

2 min čtení

2 min čtení

V šatníku mám na třicet šatů, ale nejvíc komplimentů opakovaně sklízí letní malé černé od jedné české návrhářky. Od doby, co je mám, se na tuzemskou módu dívám jinýma očima. Má velký potenciál, nabízí kvalitní materiály i design a rozhodně stojí za to ji nejen sledovat, ale čas od času i kupovat. Které kousky mě nejvíc zaujaly letos v létě?

Lokální móda se v posledních deseti letech neuvěřitelně proměnila. Dříve trochu nedostupná kategorie pro vyvolené nebo milovníky avantgardy se stala mnohem přístupnější jak designem, tak cenou. A v neposlední řadě také možností koupit si daný kousek online podobně, jako jsme si zvykli u zahraničních značek nebo rychlých řetězců.

TIP NA VIDEO: 5 způsobů, jak si uvázat šátek

Ať už hledáte nějaký basic kousek na zbytek léta, nebo výrazný model, který nese rukopis návrháře či návrhářky, rozhodně je z čeho vybírat. Až budete reagovat na komplimenty, odkud ten krásný nebo perfektně univerzální kus máte, bude vás z odpovědi „Z lokální produkce“ hřát u srdce. A věřte, že díky současné nabídce těch lichotek budete poslouchat hodně.

V těchto dnech jde například do prodeje snová kolekce návrháře Martina Kohouta inspirovaná knihou Alenka v říši divů. Jeho šaty s nadýchanými rukávy a panenkovskými střihy oblékly v Karlových Varech Jenovéfa Boková nebo Antonie Formanová a nyní můžete mít takové i vy (nebo set sukně a topu, což vybízí k dalším kombinacím).

Také Zuzana Kubíčková oživila novými kousky svou neustále se rozvíjející linii Pop – včetně originálních doplňků, jako je krajkový baret. A skvostné letní šaty na party, svatbu nebo dovolenou najdete třeba i u Hany Zárubové, Kateřiny Geislerové nebo u značky Chatty.

Lokální móda vyžaduje trochu jinou investici, než jsme zvyklí u řetězců. Na druhou stranu v nabídce českých značek najdete i spoustu skvělých basic kousků, které nejsou tak nedostupné a z hlediska cost per wear (cena vydělená počtem nošení) se vám rozhodně vyplatí.

Nejen materiál, ale i design zpravidla bývá přidanou hodnotou, kterou se daný oděv odlišuje od běžné produkce (i když jde třeba jen o detail). Ať už milujete oversize šaty ve stylu „nahodím a jdu“ (Wildmoon), oceníte volné kalhoty (Odivi), anebo jste se zhlédla v trendu košilových a šortkových setů (Anamé), u tuzemských designérů si vyberete. A kde koupíte skvělou tašku na pláž i do města nebo trendy malé černé, které navrhla Monika Marešová? Pro odpověď mrkněte do fotogalerie!