Půjčovny luxusu: Kde si u nás pronajmete šaty od návrháře?

4 min čtení

4 min čtení

Společenské dění nabralo poprvé od konce pandemie nový dech, a tak se v podstatě neustále něco děje – a to teprve stojíme před hlavní plesovou sezonou. Otázkou je, jestli je nutné si na akci hned pořizovat nové šaty. Udržitelnou alternativou mohou být půjčovny nebo módní salony, které rovněž poskytují rental služby. Kam zajít a kdy se půjčování slavnostních a plesových šatů vyplatí?

Půjčit si šaty na společenskou událost, jako je ples nebo třeba předávání nějakých cen, dnes není považováno za nouzovou variantu, ale za rozumný a udržitelný přístup k módě. Vždyť k čemu vám budou šaty, které plánujete vynést jen na jednu konkrétní příležitost? Navíc i samy celebrity čím dál častěji volí na červený koberec vintage oblečení – ať už z vlastní skříně, nebo z návrhářských archivů.

TIP NA VIDEO: Jak vypadá sváteční účes a líčení ze salonu OliOla?

Půjčovny vás ovšem mohou zachránit i ve chvíli, kdy potřebujete specifický model, do kterého nechcete investovat celou sumu – například moje známá si nedávno pořizovala na přání nevěsty lněné šaty z obchodu Nila, i když to jinak vůbec není její styl. Kam se v takovém případě obrátit? A kde si pro změnu můžete pronajmout velkou večerní róbu z dílny české návrhářky?

Půjčovny šatů mohou být dostupnější, avšak ne vysloveně levnou záležitostí. Půjčovné v případě tvorby českých návrhářek opravdu šplhá k cenám kvalitních nových šatů – v takovém případě je dobré zvážit, jak moc je pro vás daný event důležitý. Výhodou zapůjčení šatů v módním salonu je bezesporu fitting, kdy vám poradí, jak na celkový styling. Obecnou nevýhodou půjčoven může být, že jeden konkrétní model nebývá dostupný ve více velikostech. Na druhou stranu, pokud je opravdu k mání jen jeden kus, nestane se vám, že by někdo další dorazil ve stejných šatech.
Co je dobré vědět, když si pronajímáte společenské šaty?

Kde si u nás půjčíte společenské šaty? To se dozvíte v následujících kapitolách. >>>