Už je čas: Nejlepší kožená saka, bombery a trenčkoty z aktuálních kolekcí

1 min čtení

1 min čtení

Klasický křivák je věčný, ale v posledních letech se k němu přidávají i další kožené (či „kožené“) svršky – jako saka, bombery nebo trenčkoty. Pojďte se podívat na výběr nejlepších kousků z aktuálních kolekcí.

Konečně počasí na koženou bundu! Jestli s vámi tohle zvolání rezonuje, pak nejspíš patříte i mezi ty, kteří už nedočkavě vyhlíželi konec léta, aby si konečně užili trochu toho módního vrstvení. Snad žádný jiný kousek nereprezentuje střídání sezón lépe než kožená bunda, respektive možnost nosit ji celý den (a konečně se v ní neupéct). A zatímco ještě před pěti lety jsme si pod tímto pojmem představili hlavně klasický křivák, v roce 2022 je nabídka o hodně pestřejší.

TIP NA VIDEO: Mercedes-Benz Prague Fashion Week očima redakce Ženy.cz

Nostalgie po módě devadesátých let do hry postupně vrátila projmutá kožená saka ve stylu Rachel Green i dlouhé trenčkoty à la Matrix. Vlivem nabídky second handů, které se stávají čím dál populárnější nákupní volbou, jsme také začali objevovat kouzlo oversize sak a bund v pánském stylu (nejspíš je před třiceti lety skutečně nosil něčí táta), ze kterého se postupně vyvinula láska ke koženým bomberům (mimochodem i slavné zahraniční influencerky si v tomto segmentu oblíbily kožený kousek tuzemské návrhářky Ivany Mentlové).

Loading
Loading
Loading

Výhodou je, že jeden kousek nestřídá druhý – tak, jak implikuje úvodní fotografie z pařížského street stylu, fungují společně jako jeden trend a navzájem si nekonkurují. Naopak, přidávají se nové neotřelé střihy a barvy. Letos tak vedle klasické černé poletí i zemité tóny hnědé, béžové, nebo dokonce červené. Samotný klasický křivák pak zažije velký comeback v podobě prodloužených délek a šatů – ale to se bude týkat spíše večírkových outfitů. Na denní nošení to bude chtít něco jednoduššího a možná méně dekadentního. Výběr takových kousků najdete v naší fotogalerii.