Jediné boty, které budou v létě konkurovat balerínkám: Kde seženete ty nejkrásnější?

2 min čtení

2 min čtení

Espadrilky jsou letní nutnost, bez které by se neobešla žádná dovolená. Bývají cenově dostupné, současně jsou ale esencí francouzského stylu a nosí je i členky královských rodin v čele s princeznou Catherine a španělskou královnou Letizií. Jako každý rok se pojďme i letos podívat na ty nejkrásnější modely. U kterých značek je seženete?

Jestli v módě existuje synonymum pro espadrilky, pak je to španělská značka Castañer, kterou mají v botníku i členky královských rodin. Například britská princezna Catherine jimi doplňuje letní šaty, když se potřebuje pohybovat na nezpevněném povrchu. Pyšnou majitelkou řady párů je také královna Letizia, která tak mimo jiné propaguje španělskou módu. Castañer mají totiž ohromnou tradici – vyrábějí se již od roku 1927. Módní hit z nich ale udělal až Yves Saint Laurent, který se s touto značkou spojil v roce 1970 a společně uvedli na trh první letní boty na jutovém klínku. Netřeba dodávat, že z toho byl hit. Dámy sice už tehdy boty na klínku znaly, ale jen na tom dřevěném. Teprve zdobení v podobě copánkově splétané juty jim dodalo ten správný dovolenkový šmrnc.

TIP NA VIDEO: Připomeňte si slavnou historii balerínek

Espadrilky dlouhodobě odolávají trendům, mezi hlavními hity sezóny je tak většinou nenajdete. I přesto se k nim ale každý rok vrací především ženy, které mají konzistentní styl a také slabost pro kapku středomořské romantiky s french chic nádechem. Navíc dnes již skoro nenajdete tvar boty, který by se nedal spárovat s jutovou podrážkou. Vedle klasických espadrilek na klínku, popřípadě sandálů na platformě, se tak můžete setkat i s modely inspirovanými dřeváky a balerínkami, kterým během léta velmi konkurují. A když jsme u balerín – na rozdíl od bot, které světu dala Brigitte Bardot, jsou to právě espadrilky, které se v zavazování kolem kotníků inspirovaly u baletních piškotů.

A kde si pravé španělské espadrilky pořídit? Vedle zmíněné značky Castañer se určitě podívejte na nabídku milánské značky Manebí, která boty vyrábí ve Španělsku, nebo rodinné značky Gaimo, jejíž tradice sahá až do roku 1978. V obou případech jde (stejně jako u Castañer) o ručně vyráběné produkty. Milovnice modernějšího stylu by zase mohly ocenit nabídku značky Alohas, která si rovněž zakládá na udržitelnosti, současně ale patří mezi ty dostupnější. Vybrané modely a tipy na další značky najdete ve fotogalerii.

Inspirace z Instagramu: Jak během léta nosit espadrilky (nejen) ve stylu Francouzek?

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading