Zapomeňte na čelenky a skřipce: Letošní doplňky do vlasů přepisují módní pravidla

1 min čtení

1 min čtení

Kožené čelenky s uzlem, drdoly se skřipcem ve stylu minimalistických Skandinávek a velké scrunchie gumičky zůstaly v roce 2022. V té době totiž dodávaly na efektu přirozeně rozpuštěným vlasům. Letos je ale všechno jinak. Účesy zaplavují kreace s nespočtem copánků, které jsou výrazné samy o sobě. Dává tedy smysl, aby se vlasové doplňky staly méně nápadnými a daly o sobě vědět jen v opravdu nutných případech. Jak z této patové situace vyjít stylově? Nabídka trendů je pestřejší, než možná čekáte.

Oproti minulým rokům by se mohlo zdát, že jakékoli sponky, čelenky a další doplňky do vlasů doslova vymizely jak z přehlídkových mol, tak z feedu instagramových influencerek. Pravda to je ale jen na půl. Zdobení se na jedné straně sice skutečně stává subtilnější a méně nápadné, na druhé straně se ale proměňuje i to, co lze vůbec považovat za vlasový doplněk.

TIP NA VIDEO: Které šaty ovládnou rok 2023?

Letos totiž pozorujeme spárování silné dvojice, která dohromady tvoří zcela nové pojetí vlasové ozdoby. Ve velkém se totiž začaly kombinovat čepice, kšiltovky, kloboučky, turbany (klidně se štrasem) a šátky uvázané „na babku“ s velkými náušnicemi. Toto doplňkové kombo pak kompletně přitahuje módní pozornost k obličeji a vlasům a často zastává funkci nejvýraznějšího prvku v jinak minimalistickém outfitu.

Etro / Zdroj: Profimedia.cz

Etro / Zdroj: Profimedia.cz

Giambattista Valli / Zdroj: Profimedia.cz

Giambattista Valli / Zdroj: Profimedia.cz

Eudon Choi / Zdroj: Profimedia.cz

Paul & Joe / Zdroj: Profimedia.cz

Pokud je ovšem takové „přezdobení“ na vás moc, můžete dát šanci perlám, respektive perlovým čelenkám, které mají až étericko-princeznovský nádech a občas připomínají moderní verzi korunky. Inspirovat se můžete třeba u irské návrhářky Simone Rocha nebo v jarní kolekci značky Paul & Joe.

Paul & Joe / Zdroj: Profimedia.cz

Třetím nejvýraznějším vlasovým prvkem sezony se pak stávají mašle. Čím výraznější a roztomilejší budou, tím lépe. Ozdobit si jimi můžete konce zapletených copů, případně mašli můžete umístit na gumičku u obyčejného culíku. Stylingový tip: Zkuste, jak vám bude fungovat dvojice mašlových sponek připevněná hned u spánků na obou stranách hlavy. Lepší oživení ulízlého drdolu nebo mikáda nenajdete.

Paul & Joe / Zdroj: Profimedia.cz

Eudon Choi / Zdroj: Profimedia.cz

Loading