Jediný účes, který byste měla letos vyzkoušet: Jak si vytvořit trendy butterfly haircut?

2 min čtení

2 min čtení

Vlasové trendy – stejně jako ty módní – střídají různé tendence jak na běžícím pásu. Jestli ale mezi letošními hity vyčnívá jeden střih, respektive účes, je to butterfly haircut. Libozvučný anglický název nezískal jen tak náhodou, jeho podstata totiž tkví v sestříhaných a posléze speciálně vyfoukaných pramenech kadeří, které skutečně připomínají lehká motýlí křídla pohupující se ve větru. Na jaro si lze jen těžko představit ideálnější úpravu vlasů.

Butterfly haircut se stal v posledních měsících hitem sociálních sítí. Jen na TikToku má k dnešnímu dni více než 525 milionů označení a na Instagramu na něj též narazíte doslova na každém pomyslném rohu. Tato on-linová smršť tak záhy účes katapultovala mezi klíčové vlasové trendy roku 2023, což dokládá i statistika z reportu webu Beauty Pie, který od loňského roku zaznamenal zvýšení zájmu o spojení „butterfly haircut“ o 12 432 procent.

TIP NA VIDEO: Jak si vytvořit vlny pomocí trojkulmy?

Jak si tedy „motýlí“ účes vytvořit? Jeho kouzlo tkví v naprosté symetrii postupně sestříhaných vlasů, které jsou posléze vyfoukané do elegantních megavln směrem od tváře do stran. Díky tomu docílíte efektu lehkých křídel, který vlasům dodá extra objem, ale zároveň také lehkost, která se projeví především při chůzi, kdy se vám budou jednotlivé prameny jemně pohupovat nahoru a dolů – tedy přesně tak, jako když motýl mávne křídly.

Nejlepší butterfly střih vám samozřejmě vytvoří profesionální kadeřník. Sociálními sítěmi nicméně koluje spousta tutoriálů, které radí, jak si účes vytvořit i doma. Princip spočívá ve vytvoření dvou culíků – jeden vepředu a druhý vzadu (názornou ukázku uvidíte ve videu pod tímto odstavcem). Pak stačí vzít nůžky a vlasy rovně střihnout. Jako většina DIY pokusů se ovšem výsledek nemusí potkat s očekáváním, a tak bude objednání ke kadeřníkovi přece jen sázkou na jistotu.

Loading

Správný střih je ovšem pouze polovinou úspěchu. Druhá část se skrývá ve správném stylingu a vyfoukání. V tomto případě se vyplatí mít po ruce kulmofén, případně airwrap, kterým vlasy natočíte směrem ven. Zvláštní péči pak věnujte ofině, případně pramínkům okolo obličeje, které by měly tvořit obzvlášť precizní jemnou vlnu vinoucí se od spánků směrem k týlu hlavy.

Stát se motýlem v tomto případě vyžaduje o trochu více péče, výsledek ale stojí za to. Výhodou těchto romantických vln je navíc fakt, že sluší jakémukoli tvaru obličeje, rozumí si s ofinou a v létě budou vypadat skvěle i v kombinaci s culíkem či drdolem – bohatě totiž postačí, kdy necháte volné jen nejkratší vrchní prameny.

Inspirace z Instagramu: Jak si vytvořit butterfly haircut?

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading